Electronic Beats Poland
News

Czy TIDAL manipuluje danymi odnośnie streamingu na swojej platformie?

Jak donosi norweska gazeta Dagens Næringsliv platforma Jaya-Z miałaby manipulować danymi.

Jak donosi norweska gazeta Dagens Næringsliv platforma Jaya-Z miałaby manipulować danymi odnośnie odsłuchów albumów Kanye Westa “The Life of Pablo” i Beyonce “Lemonade”.

Według norweskich dziennikarzy liczby podane przez firmę są zawyżone, co skutkowało w większych zarobkach artystów i ich wytwórni w stosunku do prawdziwych danych.

W marcu 2016 roku TIDAL pochwalił się 3 milionami użytkowników i faktem, że “TLOP” był streamowany 250 milionów razy w ciągu 10 dni. Jakiś czas później “Lemonade” pani Knowles miał być odsłuchany 306 milionów razy w ciągu 15 dni, gdy album był dostępny tylko na platformie należącej do męża wokalistki.

Norwedzy zaczęli prowadzić swoje śledztwo na początku 2017 roku. Po otrzymaniu dysku twardego z informacjami odnoszącymi się do subskrybentów TIDALA odkryli, że wielu znajomych dziennikarzy ma nabite odsłuchy albumów, które nigdy nie miały miejsca. Przykładowo Halfdan Nielsen z Kopenhagi miałby odsłuchać płytę Beyonce 50 razy, co sam określa jako “nonsens”.

Dodatkowo za sprawdzenie informacji TIDALA wzięły się agencje odpowiedzialne za bezpieczeństwo w sieci

Po sprawdzeniu danych otrzymanych od TIDAL-a, jesteśmy w stanie potwierdzić fakt, że ktoś dany były manipulowane co najmniej w kilku wypadkach. Manipulacje odnoszą się do pewnych określonych utworów, powiązanych z dwoma płytami.

Odpowiedź TIDAL-a odnosi się do danych, na podstawie których dziennikarze wysunęli wnioski. Według firmy dane są skradzione, niedokładne i niepełne, aby móc jednoznacznie ocenić prawdziwość zarzutów.

Loading...