Teraz sztuka: W pracowni Anety Grzeszykowskiej | Electronic Beats Poland
Feed/Culture

Teraz sztuka: W pracowni Anety Grzeszykowskiej

Sztuka z użyciem ciała w zupełności wystarcza, by opowiadać o rzeczach uniwersalnych i najważniejszych opowiada nam Aneta Grzeszykowska, którą odwiedzamy w pracowni.
W portfolio Anety Grzeszykowskiej, związanej na co dzień z warszawską Galerią Raster dominują fotografie i rzeźby. Jej działania skupiają się przede wszystkim na ciele oraz formach jego prezentacji. Jedną z najważniejszych wystaw Grzeszykowskiej była zorganizowana w 2013 „śmierć i dziewczyna”, gdzie ogniskowały się najważniejsze wątki przewijające się w całej twórczości artystki: osobiste historii, zagadnienia związane  z ciałem, ale też kwestie związane z medium jakim jest chociażby film, czy fotografia, które wpływają na odbiór ciała. W 2005 roku Grzeszykowska wraz z artystą Janem Smagą, a prywatnie partnerem fotografki i rzeźbiarki zostali nominowani do nagrody Deutsche Banku, a w 2006 roku do “Paszportów Polityki”. W 2013 Grzeszykowską nominowano do nagrody „Paszportów “Polityki”.

Ekipa Electronic Beats odwiedza żoliborską pracownię, w której Grzeszykowska pracuje razem z Janem Smagą.  W niewielkiej przestrzeni przedmioty i obiekty artystyczne mieszają się z technicznymi narzędziami. Artystka pracuje tu nad rzeźbami, lub tak jak podczas spotkania, fotografuje swoje obiekty.