Electronic Beats Poland
Culture

Teraz sztuka: W pracowni Anety Grzeszykowskiej

Sztuka z użyciem ciała w zupełności wystarcza, by opowiadać o rzeczach uniwersalnych i najważniejszych opowiada nam Aneta Grzeszykowska, którą odwiedzamy w pracowni.
W portfolio Anety Grzeszykowskiej, związanej na co dzień z warszawską Galerią Raster dominują fotografie i rzeźby. Jej działania skupiają się przede wszystkim na ciele oraz formach jego prezentacji. Jedną z najważniejszych wystaw Grzeszykowskiej była zorganizowana w 2013 „śmierć i dziewczyna”, gdzie ogniskowały się najważniejsze wątki przewijające się w całej twórczości artystki: osobiste historii, zagadnienia związane  z ciałem, ale też kwestie związane z medium jakim jest chociażby film, czy fotografia, które wpływają na odbiór ciała. W 2005 roku Grzeszykowska wraz z artystą Janem Smagą, a prywatnie partnerem fotografki i rzeźbiarki zostali nominowani do nagrody Deutsche Banku, a w 2006 roku do “Paszportów Polityki”. W 2013 Grzeszykowską nominowano do nagrody „Paszportów “Polityki”.

Ekipa Electronic Beats odwiedza żoliborską pracownię, w której Grzeszykowska pracuje razem z Janem Smagą.  W niewielkiej przestrzeni przedmioty i obiekty artystyczne mieszają się z technicznymi narzędziami. Artystka pracuje tu nad rzeźbami, lub tak jak podczas spotkania, fotografuje swoje obiekty.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Loading...