Electronic Beats Poland
Culture

Serialowy "Władca Pierścieni" dostanie 5 sezonów i będzie kosztował miliard dolarów

Po tym jak Amazon zdołał pokonać w walce o telewizyjne prawa do Śródziemia Netflixa, przyszedł czas na wydanie prawdziwych pieniędzy. Bo jak się okazuje 250 milionów za prawa – to grosze.

Jak donosi Hollywod Reporter telewizyjna seria oparta na prozie J.R.R. Tolkiena będzie najdroższych serialem w historii. Amazon Studios podpisało właśnie kontrakt na pięć sezonów projektu w świecie Bilba i reszty, a koszt produkcji ma wynieść okrągły miliard dolarów.

Według doniesień amerykańskiej prasy serial nie będzie w żadnym stopniu dotykał historii znanych z filmowych wersji zarówno “LOTRa” jak i “Hobbita”. Będą to nowe wydarzenia albo części historii nie dotknięte przez kino w poprzednich latach (jak chociażby wydarzenia związane z Tomem Bombadilem)

Wg. źródeł THR możliwy jest udział Petera Jacksona w pracach nad serialem. Reżyser trylogii mógłby wcielić się w wypadku serialu w rolę producenta, ale póki co jest to tylko niepotwierdzona plotka.

Jak myślicie – czy miliard wystarczy, aby stworzyć coś na co zasługuje świat stworzony przez Tolkiena? Czy raczej skończy się tak jak tragiczne dodatkowe historie dopisane do Hobbita?

Loading...