Netflix stworzy serialowego “Wiedźmina” | Electronic Beats Poland
Feed/Music

Netflix stworzy serialowego “Wiedźmina”

NARESZCIE.

Anglojęzyczny serial ma trafić do fanów w niedalekiej przyszłości. Andrzej Sapkowski jest na pokładzie  i będzie konsultantem kreatywnym projektu. Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko z Platige Image będą partnerami projektu. Bagiński od jakiegoś czasu był łączony z filmową wersją „Wiedźmina” i teraz plotki w końcu nabrały realnych kształtów.

Producentami projektu będą Sean Daniel (człowiek od filmów „Mumia” i serialu „The Expanse”) i Jason Brown, który pracował razem z Danielem nad „The Expanes”.

„Wiedźmin” przez wiele lat w Polsce był najważniejszą sagą fantasy obok „Władcy Pierścieni”. Miłość do książek spowodowała, że lata temu firma wydawnicza CD Projekt postanowił zmierzyć się ze stworzeniem growej wersji tytułu – co z tego wynikło wiemy wszyscy. Ostatnia odsłona przygód Geralta z Riwii przez wielu jest uznawana za jedną z najlepszych gier RPG w historii gatunku. Miejmy nadzieję, że serial nie będzie ustępował pierwowzorowi jak i komputerowej wersji.

A… Michał Żebrowski na szczęście nie będzie nawet blisko tego projektu. A do tego jak zauważył jeden z naszych znajomych: jest to pierwszy w historii remake polskiego serialu.

„Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej”. Ten cytat zna każdy fan sagi “Wiedźmin”….

Posted by Platige Image on Mittwoch, 17. Mai 2017