Electronic Beats Poland
Music

Poznański Schron ze specjalną składanką

Branża klubowa, tkwiąc w kryzysie wywołanym coronawirusem, który wymusił zamykanie lokali, nie poddaje się. Kluby streamują, organizują zbiórki pieniędzy na przetrwanie tego trudnego okresu.
Poznański  Schron jest natomiast autorem akcji stricte muzycznej.
 
W sobotę 4.04, odbyła się internetowa premiera unikalnej EP-ki, która została stworzona z potrzeby serca naszej jak i osób zaangażowanych w nasz klub.
 
Klub tak opisuje swoją inicjatywę:
“W czasie ogólnoświatowej pandemii Koronowirusa, pragniemy zjednoczyć artystyczną scenę Poznania. W ten sposób powstała ta płyta. Czyli owoc pracy kilkudziesięciu artystów różnych gatunkowo, także spoza stolicy Wielkopolski. Cel jest jeden. Dochód z tej płyty, przeznaczony będzie na umożliwienie dalszej pracy klubowi Schron. Płyta w postaci cyfrowej jest dostępna na naszym kanale Bandcamp.

Jesteśmy klubem oraz miejscem spotkań, sceną dla wielu alternatywnych artystów z całego świata. Działamy od trzech lat w centrum Poznania, w schronie przeciwatomowym. Jego przystosowanie do cotygodniowego przyjmowania gości oraz ich komfortowej zabawy zajęło nam ponad rok ciężkiej pracy. Mamy kilkanaście osób stale pracujących dla nas, grono zewnętrznych promotorów, rezydentów oraz DJ, współpracują z nami także producenci, raperzy i zespoły muzyczne.

Udało się nam zebrać ponad 50 artystów od house, techno, minimal, drum and bass, hip hop po szeroko pojętą elektronikę. Wydanie to jest zarówno taneczne jak i refleksyjne. Cegiełkę dołożył również pochodzący z Poznania ale ceniony na świecie artysta, Noriaki. Stworzył nie tylko okładkę dla tego projektu, ale także osobną grafikę dla każdego zaangażowanego muzyka. Własnymi siłami udało nam się technicznie przygotować i zmasterować każdy utwór, tak aby odbiorcy doskonale odebrali wszystkie przygotowane dźwięki.

 
Chcemy również aby po obecnej sytuacji, nasz klub stał się miejscem spotkań tych wszystkich artystów oraz ich fanów. Wielu z nich grywało z nami regularnie, jednak z cześcią z nich dopiero się poznajemy. Chcemy aby wszyscy mieli możliwość współpracować z nami dłużej.

Dlatego będziemy także uruchamiać projekt imprez pt: ” Everything is going to be alright”, na którą zaprosimy wszystkich twórców.

Każdy utwór w postaci cyfrowej kosztuje 7 złotych, można też zakupić cały album. Kwoty zakupu to ceny minimalne, jeśli ktoś chce i może – ma możliwość wpłacenia dowolnej kwoty.
Cały dochód przeznaczony jest na uregulowanie bieżących zobowiązań związanych z prowadzeniem Schronu.

Na płycie znajdziecie utwory takich artystów jakAn On Bast, Tom Palash, Milena Głowacka czy Holiday 80.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video


Zapraszamy wszystkich do wsparcia klubu poprzez kupno tej kompilacji pod linkiem:

Loading...