Electronic Beats Poland
Music

Playboi Carti wystąpi w Warszawie!

World Wide Warsaw znowu nas zachwyca. Tym razem do ich line-upu dochodzi kolejny młody twórca, który w naszej redakcji często leci z głośników, po tym jak dowiedzieliśmy się, że w Progresji wystąpi King Krule kolejną gwiazdą festiwalu będzie Playboi Carti.

Carti pojawi się w Warszawie 8 marca i będzie to jego pierwszy koncert w naszym kraju, niemalże dokładnie rok po tym jak trafił do nas jego debiutancki mixtape noszący tytuł “Playboi Carti”. Za ściągnięcie rapera do stolicy oprócz World Wide Warsaw odpowiadają również Big Idea i Dada. Start sprzedaży biletów na koncert ruszy w ten piątek.

Click on the button to load the content from goingapp.pl.

Load content

Playboi Carti miał 17 lat gdy dołączył do Awful Records – labelu należącego do Fathera, który od lat promuje świeżych i wyjątkowych twórców z Atlanty. W 2012 roku, dostępne za darmo na Bandcampie i Soundcloudzie wydawnictwo “Young Mi$fit”, zwróciło uwagę lokalnych słuchaczy. Jednak prawdziwa rozpoznawalność miała dopiero przyjść.

W 2015 roku jego muzyka zaczęła przyciągać szerszą publikę dzięki dwóm numerom: „Broke Boi” i „Fetti”. Właśnie wtedy, mimo kilku lat współpracy z Awful, Carti postanowił dołączyć do AWGE – wytwórni kierowanej przez ekipę A$AP Mob. Rok później raper pojawił się na singlu wspomnianej grupy – „Telephone Calls”. Współpraca z A$AP Rockym pozwoliła karierze młodego twórcy nabrać rozpędu, czego efektem była intensywna praca nad debiutanckim albumem, na którym miał się znaleźć jego najpopularniejszy singiel „Magnolia”. Co więcej, Carti udzielał się jako model – występował w pokazach i sesjach podczas Yeezy Season 5 czy w OVO Lookbook.

Obecny rok to kolejny kamień milowy w karierze rapera – do sprzedaży trafił jego debiutancki mixtape zatytułowany po prostu „Playboi Carti”. Płyta szybko zyskała uznanie wśród światowych mediów – XXL, Pitchfork czy Spin. Krytycy nie mogli nachwalić się młodego twórcy, a krążek doszedł do 12 miejsca najpopularniejszych wydawnictw na liście Billboardu. Kolejne lata z pewnością będą należeć do rapera z Atlanty, który już teraz stawiany jest obok największych new-schoolowych gwiazd, takich jak Lil Uzi Vert, Young Thug czy Gucci Mane. Gotowi na pierwszy koncert Cartiego w Polsce?

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Dotychczas ogłoszeni artyści WWW 2018:

16.02 – King Krule
20.02 – Kelela
25.02 – Boy Pablo
03.03 – Amp Fiddler
10.03 – Otsochodzi
27.03 – Rejjie Snow

Loading...