Oto kilka powodów, by pojawić się na PURE Fetivalu | Electronic Beats Poland
Feed/Music

Oto kilka powodów, by pojawić się na PURE Fetivalu

PURE Festival nadciąga wielkimi krokami i zamierza wyraźnie zaznaczyć swoją pozycję na polskiej mapie muzycznych wydarzeń. Już na początku grudnia warszawska hala EXPO wypełni się dźwiękami za sprawą uznanych artystów z Europy – m.in. Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, czy Niemiec. Powodów, by pojawić się 9 Grudnia na PURE Festivalu jest co najmniej kilka, ale dodatkowo przygotowaliśmy dla Was też coś specjalnego.    

Kogo zobaczymy na scenie?

FAITHLESS

Brytyjska grupa  powstała w 1995 roku i była jednym z prekursorów nurtu klubowego w Europie. Muzyka, która tworzą wymyka się ścisłym definicjom i w żadnym wypadku nie można przypisać jej do jednego gatunku. Trzon zespołu tworzą: Maxi Jazz, Sister Bliss, Rollo Armstrong. Wydali sześć albumów studyjnych oraz kompilację przebojów, która tylko w Wielkiej Brytanii pokryła się czterokrotną platyną! W sumie na świecie sprzedano ponad 17 milionów ich płyt, co czyni Faithless jednym z najważniejszych elektronicznych zespołów ostatnich dwóch dekad. Ich najsłynniejsze utwory to „Insomnia”, „God Is A Dj”, „We Come On” oraz „I Want More”.

Format:B

Franziskus Sell i Jakob Hildenbrand rządzą na światowych parkietach od ponad dziesięciu lat. Ten charyzmatyczny duet znany z kształtowania autentycznej i bardzo wytwornej estetyki osiągnął niebywały sukces w elektronicznej muzyce tanecznej. Przez cały czas istnienia zespołu przechodzili przez różne etapy przy czym zawsze pozostawiali mocny ślad surfując po fali dźwięków z pogranicza techno/house. Występy Format:B to istna poezja z charakterystyczną i niepodrabialną dla ich stylu pompą.

TIEFSCHWARZ

To jeden z najbardziej znanych duetów z pogranicza house, electro i techno. Pochodzą ze Stuttgartu, a obecnie mieszkają w Berlinie. Ich wielka producencko-dj-ska kariera rozpoczęła się w połowie lat 90-tych, kiedy to po raz pierwszy postanowili stanąć za gramofonami. Niepowtarzalna selekcja utworów i zwierzęca energia podczas występów ustawiły braci wysoko w hierarchii. Największą sławę przyniósł im remix zespołu Spektrum – ich wersja “Kinda New” do dziś uznawana jest za jeden z najlepszych utworów w historii muzyki elektronicznej. Bracia Schwarz obecnie prowadzą bardzo szanowaną wytwórnię Souvenir Music oraz rezydują w słynnym berlińskim klubie Watergate.

To zaledwie początek. Na pełnej liście gości, którzy pomogą wypełnić halę EXPO dźwiękiem znajdziemy:

– FAITHLESS DJ SET (Wielka Brytania)
– FORMAT:B (Niemcy)
– TIEFSCHWARZ (Niemcy)
– DOSEM (Hiszpania)
– SAYTEK LIVE (Wielka Brytania)
– DEAS (Polska)
– LEON (Polska)
– TRUANT (Polska)
– ĆMY (Polska)
Jeśli jeszcze nie czujecie się przekonani, to mamy dodatkową zachętę. Tradycyjnie już przygotowaliśmy zniżkę na bilety dla posiadaczy numeru w T-Mobile. Wystarczy wysłać SMS pod bezpłatny numer specjalny “80557” o treści “PURE”. W odpowiedzi otrzymacie specjalny kod upoważniający do zakupy 1 sztuki biletu z rabatem w wysokości 30 PLN.  Z kodem zapraszamy TUTAJ.