Electronic Beats Poland
Culture

W Nowym Jorku ma powstać "Wydział Życia Nocnego"

Rafael Espinal – nowojorski radny – w rozmowie z “Gothamist” ujawnił, że pracuje nad ustawą, która miałaby stać za stworzeniem wydział miejskiego, którego celem było stanie na straży klubowego świata. Na jego czele miałby stać “burmistrz nocy”.

Jego rolą miałoby być walczenie o prawa młodych artystów i promotorów. Pomoc przy rozwiązywaniu sporów prawnych i ułatwienie młodym twórcom nawigowania w świecie skomplikowanego aparatu biurokratycznego.

“Wyobrażam sobie, że ten wydział pomagałby w tworzeniu nowych, łatwiejszych sposób na organizowanie życia nocnego. Chcemy stworzyć prostszy i bardziej otwarty świat dla rozwoju życia nocnego.”

Tego typu pozycja istnieje już m.in. w Amsterdamien czy Londynie. Powstały one odpowiednio w 2014 i 2016 roku.

Espinal zaznaczył jak istotne są przestrzenie tworzone DYI. Miejsca, które nie zawsze są w pełni licencjonowane i często nie spełniające wszystkich wymagań narzuconych przez miasto.

Całą rozmowę z Espinalem możecie przeczytać TUTAJ. Według nas stworzenie tego typu pozycji w radzie miejskiej jest jedynym logicznym rozwiązaniem, przy ciągle rozwijającej się kulturze nocnej. Miejmy nadzieję, że w Polsce też doczekamy się tego typu rozwiązań.

Wcześniej czy… później.

Loading...