Electronic Beats Poland
Culture

Za niecały miesiąc znowu będziemy mogli się przenieść do świata "Wiedźmina"

Książki, karcianki, gry komputerowe, zbiory opowiadań, gry na telefon, film (najlepszy) i serial (aktualnie tworzony) to wszystko przez lata dawało nam okazję przyjrzenia się bliżej Geraltowi i jego kompanom. Teraz przyszła kolej na papierowego RPG, który ma mieć swoją premierę już 2 sierpnia.

Za stworzenie gry odpowiedzialna jest firma R. Talsorian Games, która zawiązała wspólpracę z CD Projekt Red niemalże dokładnie 3 lata przed planowanym releasem RPGa.

Pierwsza okazja do zakupu gry będzie podczas tegorocznego GenConu między 2 a 5 sierpnia. Niestety żeby ją zdobyć trzeba być wtedy w Ameryce, więc nie nastawiamy sie, że sprawdzimy tytuł w dzień premiery ALE… chwilę później RPG będzie dostępny online w formie PDFów.

Co do Polski to będziemy musieli poczekać nie dłużej niż 12 miesięcy, aby położyć łapska na polskiej wersji.  Właśnie tyle czasu dają sobie twórcy na przygotowanie pełnej lokalizacji gry, która ma bazować na systemie Cyberpunk 2020.

W tytule będziemy mieli możliwości wcielenia się w jedną z 4 grywalnych ras (ludzie, elfy, krasnoludy i oczywiście wiedźmini), w ramach których wybierzemy jedną z dziewięciu klas (wiedźmin,bard, rzemieślnik, przestępca, lekarz, mag, dzierżawca, kupiec, kapłan). Na więcej wieści na temat rozgrywki pozostaje nam cierpliwie czekać na GenCon

via ppe.pl

Loading...