Electronic Beats Poland
Music

Mistrzostwa Świata DJ-ów IDA znów zawitają do Krakowa

2 grudnia w Krakowie kolejna odsłona wielkiego święta fanów turntablismu – IDA WORLD DJ CHAMPIONSHIPS 2017. Oprócz zawodów, w których zmierzą się dj-e z trzynastu krajów, czekają nas też oczywiście koncerty i warsztaty.

Zacznijmy od najważniejszej informacji – zawody o tytuł Mistrza Świata DJ-ów rozegramy jak zawsze w dwóch kategoriach “Technical” oraz “Show”. W tym roku swój start zapowiedziało 13 krajów. W Krakowie oczekujemy reprezentantów: Nowej Zelandii, Japonii, Filipin, Rosji, Czech, Belgii, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Grecji, Włoch, Brazylii oraz Polski. Z Belgii przylatuje ekipa The Mixfitz, ciekawy skład wystawiają Japończycy, a największą niespodziankę może sprawić 13-letni nowozelandczyk DJ K-Swizz, który we wrześniu dostał się do bardzo prestiżowych zawodów Goldie Awards w Nowym Jorku. My kibicować będziemy rodzimej doborowej trójce – DJ-owi URE w kategorii “Technical” oraz DJ-om Pac1 oraz Kostek w kategorii “Show”.

Wśród startujących jest kilku faworytów. Z Belgii przylatuje ekipa The Mixfitz, która na swoim koncie ma już tytuł drużynowych Mistrzów Świata DMC. Wśród nich jest DJ Cross, który w 2011 wygrał imprezę IDA w Krakowie.

Warto dodać, że równolegle do okresu promocji imprezy w internecie rozgrywa się batalia o tytuł Mistrza Świata IDA w kategorii Scratch. Tutaj mamy, aż dwóch reprezentantów. Tegorocznego Mistrza Polski – Pana Jarasa oraz obrońcę mistrzowskiego tytułu DJ-a VaZee.

A gdyby tych atrakcji było wam mało – pełny koncert, uzupełniony o wizualizacje DJ-a Haema, zaprezentuje O.S.T.R., a na 20-minutowy showcase do ICE wpadnie kolektyw JWP.

Wszystkie szczegóły krakowskiej imprezy znajdziecie tutaj.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Loading...