Electronic Beats Poland
News

MDMA będzie testowane jako potencjalny lek w walce z alkoholizmem

Naukowcy z Wielkiej Brytanii postanowili przeprowadzić pierwsze w historii badania, które ocenią terapeutyczne efekty zażywania MDMA przez ludzi walczących z uzależnieniem od alkoholu.

Komisja Etyki w UK zezwoliła badaczom z Impreial College w Londynie na przeprowadzenie badań na ludziach w Bristolu. 20 pacjentów, którzy wezmą udział w testach ma za sobą nieudane próby rzucenia nałogu i będą pod wpływem MDMA (99,99% czystości) w trakcie sesji terapeutycznych.

MDMA to empatogen, czyli narkotyk, który pobudza w człowieku uczucia miłości, połączenia z ludźmi i empatii. Według hipotezy badaczy jego działanie powinno bardzo ułatwić leczenie uzależnienia.

“Użycie narkotyku ma na celu wzmocnienie więzi między terapeutą a pacjente, pomoże nam wejść głębiej i łatwiej znaleźć sedno problemu, który prowadzi do długotrałych chorób psychicznych” wyjaśnił Ben Sessa, jeden z terapeutów, którzy wezmą udział w testach. “Wielu moich pacjentów, którzy są alkoholikami przeżyło jakąś traumę w przeszłości, która ma duży wpływ na ich uzależnienie. (…) A wiemy, że MDMA pomoga ludziom w walce z traumami i nawiązywaniu empatycznych więzi z innymi”

Więcej o badaniach i o wykorzystywaniu MDMA w leczeniu m.in. zespołu stresu pourazoweog znajdziecie TUTAJ.

Loading...