Marvel w końcu doda otwarcie homoseksualne postacie do swojego uniwersum | Electronic Beats Poland
Feed/Culture

Marvel w końcu doda otwarcie homoseksualne postacie do swojego uniwersum

Kontrowersji zapewne nie zabraknie.

Marvel rozpoczął właśnie mocną promocję nadchodzącego filmu “Ant-Man i Osa” i przy okazji rozmowy z szefem studia Kevinem Feige, dziennikarz z The Playlist spytał, kiedy w MCU możemy się spodziewać kogoś reprezentującego grupy LGBTQ?

Feige jednoznacznie stwierdził, że w nadchodzącym filmach poznamy postacie, które będą otwarcie częścią LGBTQ. I będą to zarówno osoby, które już widzieliśmy na ekranie, jak i nowi bohaterowie.

Fani już zaczęli wróżyć z fusów i według doniesień choćby Vanity Fair (a dokładnie dziennikarki Joanny Robinson) Okoye i Ayo, które widzieliśmy w “Czarnej Panterze”, miałyby być parą. Jednak współscenarzysta filmu Robert Cole ujawnił, że sceny potwierdzające ich relację zostały ostatecznie usunięte ze scenariusza.

Valkyria znana z “Thor: Ragnarok” jest oficjalnie bi, po tym jak taką informację w mediach podała odtwórczyni roli Tessa Thompson. Jednak nic nie wskazywało na to na ekranie. Powód? Jak powiedział reżyser Taika Waititi:

Po prostu czułem, że tak wiele dzieje się w tym filmie i tak wiele trzeba przekazać; czasami wydaje mi się, że dodawanie zbyt wiele rzeczy powoduje, że wszystko się zbytnio komplikuje.