Electronic Beats Poland
Music

Konstantin przeprasza za seksistowskie słowa

Założyciel Gieglinga w rozmowie z Groove stwierdził iż “większość kobiet dji jest o wiele słabsza od mężczyzn” po czym dodał, że według niego kobiety mogą liczyć na automatycznie większą promocję i ulgowe traktowanie.

Po tym jak te słowa trafiły do sieci nie trzeba było długo czekać na reakcję ludzi związanych ze sceną elektroniki. Z wielu zakątków twittera dochodziły głosy, że nie jest to pierwszy przypadek gdy Konstantin bez ceregieli przyznaje się do seksistowskich opinii.

Konstantin zdążył już się wypowiedzieć w tej sprawie. Oto oficjalna treść maila jakiego przesłał do Resident Advisor

„Jest mi szalenie przykro, że te słowa trafiły do druku. Nie są one dokładnym cytatem i według mnie wprowadzają czytelników w błąd. Sam nauczyłem się grać od mojej przyjaciółki Sary i oczywiście nie uważam, żeby kobiety były gorszymi djami niż mężczyźni. Bardzo żałuję tego co powiedziałem w prywatnej rozmowie z dziennikarzem, podczas której nie doceniła ona moje złego poczucia humoru i przyzwyczajenia do mówienia rzeczy, które są sprzeczne z tym w co wierzy większość ludzi– często nawet wbrew swoim prawdziwym opiniom. To co zostało napisane nie odzwierciedla moich opinii ani tym bardziej innych ludzi związanych z labelem. “

Przeprosiny Konstantina nie zostały póki co przyjęte.

https://twitter.com/blackmadonnachi/status/877839503221604353

Loading...