Electronic Beats Poland
Music

Klasyk na weekend: Robin S - Show Me Love

KLASYK: Show Me Love – ROBIN S.

WYTWÓRNIA: Big Beat

ROK: 1993

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

TŁO HISTORYCZNE:

* Singiel „Show Me Love” zdecydowanie należy do najpopularniejszych utworów z całej historii muzyki house na świecie oraz w Polsce.

* Piosenka ukazała się pierwotnie już w roku 1990 w wersji znacznie odbiegającej od późniejszego editu i Robin wystąpiła tu pod swoim pełnym nazwiskiem Stone:

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Tzw. Montego Mix utrzymany był w klimacie królujących w roku 1990 house’owych produkcji D’Moba i Cathy Dennis czy Jomandy.

* W roku 1993 za piosenkę wziął się szwedzki DJ i producent StoneBridge ( autor house’owego klasyka „Put ‘Em High”) – uznał, ze tak świetny wokal został trochę zmarnowany przez słabą kompozycję i dlatego nie odniósł należytego sukcesu. Po dodaniu innej linii basu i brzmień typowych dla organ-house, piosenka nabrała zupełnie innego wyrazu i stała się prawdziwym hymnem.

* Fragment pierwszej zwrotki piosenki ( „Heartbreaks and promises, I’ve had more than my share I’m tired of giving my love and getting nowhere ”) stał się inspiracją dla polskiego    projektu producenckiego FLIRTINI i ich składanek z cyklu „Heartbreaks & Promises”.

* Drugi singiel „Luv 4 Luv” był gatunkowym follow-up’em do „Show Me Love” i mimo /z powodu dużego podobieństwa do debiutu, odniósł umiarkowany sukces.

* W roku 1997 piosenka była ponownie odświeżana nowymi remiksami – za przeróbki wzięli się m.in. StoneBridge, wirtuoz sceny garage Todd Edwards i brytyjski DJ disco-house’owy Lisa Marie Experience.

* W tym samym roku Robin S. powraca albumem w stylistyce garage-house “From Now On”, ale nie odnosi większego powodzenia.

Autor: Artur Wojtczak 

Loading...