Electronic Beats Poland
Music

Klasyk na weekend: Hercules & Love Affair - Blind

 

KLASYK: “Blind” HERCULES & LOVE AFFAIR

WYTWÓRNIA:  DFA Records

ROK: 2008

Vimeo

By loading the video, you agree to Vimeos’s privacy policy.
Learn more

Load video

TŁO HISTORYCZNE:

* Hercules & Love Affair to muzyczne przedsięwzięcie Andy’ego Butlera – zespół powstał w pierwszym składzie w 2008 roku zdradzając od początku swe inspiracje klasyczną muzyką    house oraz disco.

*  Singiel  “Blind” został napisany przez Antony’ego Hogarty oraz  Andy’ego Butlera.

* Piosenka pierwotnie miała być jedynie wierszem.

* Debiutancki singiel okazał się być od razu wielkim sukcesem grupy. Brzmieniowe nawiązanie do korzeni house music, poruszający wokal Anthony’ego Hegarty’ego i remix     samego Frankie Knucklesa uczyniły ten singiel kultowym. W wywiadzie Andy Butler tak opisał tę piosenkę i inspiracje Frankie Knuckles’em:

 „House music zmieniła moje życie i dała mi dom. Wielu z nas dała dom. A Frankie zbudował ten dom, a przynajmniej był jednym z jego architektów. On odszedł, ale jego „The Whistle Song” wciąż gra, a dziedzictwo wciąż żyje. (…) Tak, mam z nim związane piękne wspomnienia. Najciekawsze, że FK pojawiał się w znaczących momentach mej kariery, np. gdy grałem po raz pierwszy w Europie, na barcelońskim Sonarze. I wtedy grał też Frankie, zjedliśmy razem obiad, a na scenie mocno mnie uścisnął, wręcz uniósł mnie nad ziemię, by stres przed występem ustąpił. Graliśmy też razem w Sylwestra, to był występ telewizyjny. Był bardzo serdeczną, miłą osobą, pozytywnym człowiekiem o niebywałym wpływie na ludzi i takim go zapamiętajmy.”

 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

* Wiele magazynów muzycznych umieszczało “Blind” w Top 20 najlepszych utworów 2008 roku.

* Na singlu ukazały się również:  „Serge Santiago Version” oraz „Frankie Knuckles Dub”.

 

Artur Wojtczak

Loading...