Electronic Beats Poland
Music

Klasyk na weeekend: The Age Of Love - The Age Of Love

KLASYK:  „The Age Of Love” THE AGE OF LOVE

WYTWÓRNIA:  Diki Records

ROK: 1990

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

TŁO HISTORYCZNE:

*  The Age Of Love to włoski trance’owy projekt  Bruno Sanchioni i Giuseppe Cherchia wydany w belgijskim labelu Diki Records z wokalami Karen Mulder.

* 2 lata po premierze ukazał się remiks słynnego niemieckiego duetu Jam & Spoon pod tytułem  „Watch Out For Stella Mix”, który uchodzi za najciekawszą i najbardziej kreatywną, energetyczną wersję tego nagrania.

* Ogromna popularność miksu Jam El Mara i  Marca Spoona otworzyła drogę do kolejnych jego reinterpretacji, których podjęli się m.in. Paul Van Dyk, Moby, Brainbug. Do dziś singiel ukazał się w niemal 70 wersjach.

*„The Age Of Love” zabrzmiało w jednej ze scen kultowego filmu brytyjskiego „Human Traffic”.

* Utwór jest do dziś jednym z największych evergreenów „classic trance” i jest grany przez DJ’ów z całego świata – zwłaszcza podczas obserwowanego obecnie revivalu trasowych brzmień , które  wplatane są do setów techno.

* Brzmieniowym follow up’em i swoistym hołdem dla tego klasyka, było singlowe nagranie duetu Pet Shop Boys „Inner Sanctum” z płyty „Super” (2016)

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

*Hamburski DJ Solomun wyprodukowal najnowszy remiks „The Age Of Love” na rok 2017, który   znalazł się na specjalnej kompilacji ‘Renaissance The ReMix Collection’ z okazji 25-tej rocznicy powstania brytyjskiego labelu Renaissance. Ten miks ma już support takich sław DJ-skich jak Tale of Us, Dubfire, Maceo Plex, Sasha i Pete Tong.

https://www.youtube.com/watch?v=WR4JMdrNwd4

Artur Wojtczak

 

 

Loading...