Electronic Beats Poland
Culture

DiCaprio i Scorsese znowu razem

Dwójka znowu będzie współpracowała. Tym razem przy okazji adaptacji “Killers of the Flower Moon” bestsellera New York Timesa napisanego przez Davida Granna.

Za produkcję odpowiadać będzie Imperative Entertainment, które kupiło prawa do książki w 2016 roku. Od samego początku dyskusji o filmie zarówno DiCaprio jak i Scorsese byli łączeni z projektem.

Za scenariusz odpowiadać będzie Eric Roth, który dopiero co skończył pisać adaptację “Diuny” na duży ekran

Gdy przeczytałem książkę Davida Granna od razu zacząłem to wszystko widzieć – ludzi, miejsca, akcję – i wiedziałem, że muszę z tej historii zrobić film.

Wyjawił legendarny reżyser.

Historia opowiedziane w książce dzieje się w latach 20′ poprzedniego wieku w Oklahomie. Gdy na terenie zamieszkanego przez plemiona Osage odkryto ropę członkowie plemienia z miejsca stali się jednymi z najbogatszy ludzi na świecie. Po czym zostali wymordowani… jeden po drugim. Z kolejnymi morderstwmi FBI postanowiło stworzyć specjalną jednostką, której celem było odkrycie tajemnicy zabójstw.

Na efekty pracy obu panów musimy jednak sporo czekać. Scorsese jest w trakcie post-produkcji jego najdroższego filmu w karierze “The Irishman”. A DiCaprio jest w środku zdjęć do nowego filmu Quentina Tarantino “Zdarzyło się w Hollywood”

Loading...