Electronic Beats Poland
Music

"Climax" już za chwilę w polskich kinach

Oficjalnie najnowszych film Gaspara Noé trafi do kin dopiero 19 października, ale już teraz jeśli się ogarniecie możecie załapać się na jeden z przedpremierowych pokazów, które odbywają się w Kinie Muranów.

“Climax” to szalony, pulsujący energią film opowiadający historię grupy tancerzy, którzy spotykają się na próbie w opuszczonej szkole na totalnym odludziu. Trenują popijając Sangrię, która okazuje się doprawiona LSD i coś co ma być zwyczajnym spotkaniem przeradza się w masowe szaleństwo, które z każdą minutą staje się coraz bardziej przerażającym wydarzeniem. Co ciekawe dla odbiorców historia ta jest podobno luźno oparta na prawdziwych wydarzeniach, ale trudno uznać, aby prawdziwe życie przerodziło się w coś, aż tak demonicznego.

Dla reżysera film ten był efektem jest fascynacji tego jak łatwo ludzie umieją stworzyć chaos. Nieważne czy są one efektem burdy czy przesadzenia z narkotykami czy alkoholem.  W ten sam sposób zresztą Noe pracował na planie często starając się dać wolność aktorom i tancerzom, którzy pracowali nad filmem.

Dla Noé jest to kolejny film, w którym twórca nie boi się stawiać wbrew temu co przeciętny odbiorca uznaje za dobre kino. Po “Nieodwracalnym”, “Love” i “Wkraczając w pustkę” przyszedł czas na szczytowanie wypełnione tańcem, muzyką i szamańskim szaleństwem. Jesteście gotowi?

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Loading...