Electronic Beats Poland
Culture

Autor "The Florida Project" Sean Baker planuje nakręcić dwa filmy w przyszłym roku

Według nas fakt, że “The Florida Project” nie otrzymała nominacji do Oscara w zeszłym roku, zakrawa na kompletną bzdurę. Ale przejmowanie się nominacjami do nagród w Stanach jest też raczej bez sensu, dlatego wolimy wspominać ten film w związku z emocjami, jakie u nas wywołał.

Baker w rozmowie ze “Screen” w trakcie festiwalu filmowego w Locarno, przybliżył fanom co czeka ich od twórcy w przyszłym roku.

Myślimy, aby zrobić dwa filmy. Możliwe, że jeden po drugim, ponieważ nie znoszę przechodzić od razu do montażu. Potrzebuję trochę dystansu. Przy okazji każdego filmu, który produkuję i gdy ludzie od pieniędzy nie narzekają zbytnio, staram się wziąć 6 miesięcy przerwy przed montażem. Tym razem pomyślałem, że może nakręćmy po prostu dwa filmy naraz, a potem się weźmy za montaż.

Jeden z filmów ma być oparty na serii samochodowych wyjazdów, które reżyser przedsięwziął w zeszłym roku. Drugi projekt miałby być osadzony poza granicami Stanów Zjednoczonych.

Chciałbym, żeby to była deklaracja na temat US.

Pozostaje nam cierpliwie czekać i mieć nadzieję, że następne projekty Bakera będą tak samo wyjątkowe jak to co dostaliśmy dotychczas.

Loading...