Electronic Beats Poland
Culture

Amazon kupił telewizyjne prawa do uniwersum "Władcy Pierścieni"

O możliwym serialu, który miałby dziać się w Śródziemiu jest głośno już od kilku dobrych dni. Ostatecznie wielkim wygranym okazał się Amazon, które za prawa do nakręcenia serialu zapłacił 250 milionów dolarów.

I co ważne – jest to jedynie cena samych praw. Koszt serialu będzie wynosił około 150 milionów dolarów za każdy sezon co oznacza, że jeśli Amazon chce naprawdę zarobić na LOTRze czeka nas wiele sezonów dobrego serialowego projektu (albo jeden bardzo złego, ale miejmy nadzieję, że tak się nie stanie)

Jeśli zaczeliście się bać, że ktoś jest na tyle głupi, że chciałby robić telewizyjny remake genialnej trylogii Petera Jacksona to spokojnie – serial ma opowiadać historię poprzedzające wydarzenia znane z “Władcy Pierścieni”.

Amazon od wielu miesięcy szukał sposobu na stawienie czoła “Grze o Tron” produkowanej przez HBO. Pragnienie na własny hit fantasy wzmogło się po tym jak Netflix ogłosił, że pracuje nad adaptacją “Wiedźmina”.

Póki co nie wiemy nic więcej o potencjalnym serialu. Wiemy, że Amazon nad nim pracuje, ale czy mają plan opowiedzieć historie znane z “Silmarillion” czy może tworzyć własne legendy w świecie Tolkiena pozostaje w świecie domysłów. Jedno jest pewne – po świetnym pierwszym sezonie “Amerykańskim Bogów” możemy wierzyć, że Amazon wie jak idealnie oddawać klimat książek kochanych przez miliony.

Loading...