Electronic Beats Poland
Music

Purple Disco Machine w Warszawie

Już 29 listopada w warszawskiej Pradze Centrum odbędzie się pierwsza odsłona nowego imprezowego cyklu Inside Story. W roli głównej niemiecki DJ i producent – Purple Disco Machine.

Inside Story zadebiutuje w industrialnej przestrzeni, która tego wieczoru zostanie zmieniona nie do poznania. Organizatorzy mają plan zbudować niepowtarzalną i klimatyczną historię, a inspiracją są zagraniczne eventy Glitter Box. Spodziewajmy się więc bardziej performance’u, niż tradycyjnej imprezy z dużą ilością brokatu, różu oraz disco.

Purple Disco Machine czyli Tino Piontek, bo tak się naprawdę nazywa się artysta, to autor projektu, który można nazwać topowym, jeśli chodzi o taneczne odmiany muzyki house. Na jego popularność wpłynął międzynarodowy sukces m.in. takich utworów, jak “My House”, “Body Funk” czy “Devil In Me”. Co ważne, wyczucie i umiejętności produkcyjne Purple Disco Machine doceniają nie tylko słuchacze, ale i inni artyści, o czym świadczy zainteresowanie remiksami jego autorstwa. Na liście projektów, z którymi współpracował są m.in. Gorillaz, Foals czy Faithless.

Purple Disco Machine Live from Glitterbox, Printworks London

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Line up imprezy uzupełnią polscy reprezentanci sceny elektronicznej, czyli Holiday 80 – producentki duet, który sprawnie reedytuje klasyki polskiej muzyki popularnej, wzbogacając to o taneczny groove; Avtomat – otwarcie queerowy DJ i producent, łączący w swoich setach nietypowe rytmy z improwizowanymi wokalami; oraz Pitti Schmitti – współtwórca kolektywu Komitet Obrony Disco, DJ z dużym doświadczeniem muzycznym i dobrze znana postać na warszawskiej scenie.

BILETY

Loading...