Purple Disco Machine w Warszawie | Electronic Beats Poland
Feed/Music

Purple Disco Machine w Warszawie

Już 29 listopada w warszawskiej Pradze Centrum odbędzie się pierwsza odsłona nowego imprezowego cyklu Inside Story. W roli głównej niemiecki DJ i producent – Purple Disco Machine.

Inside Story zadebiutuje w industrialnej przestrzeni, która tego wieczoru zostanie zmieniona nie do poznania. Organizatorzy mają plan zbudować niepowtarzalną i klimatyczną historię, a inspiracją są zagraniczne eventy Glitter Box. Spodziewajmy się więc bardziej performance’u, niż tradycyjnej imprezy z dużą ilością brokatu, różu oraz disco.

Purple Disco Machine czyli Tino Piontek, bo tak się naprawdę nazywa się artysta, to autor projektu, który można nazwać topowym, jeśli chodzi o taneczne odmiany muzyki house. Na jego popularność wpłynął międzynarodowy sukces m.in. takich utworów, jak “My House”, “Body Funk” czy “Devil In Me”. Co ważne, wyczucie i umiejętności produkcyjne Purple Disco Machine doceniają nie tylko słuchacze, ale i inni artyści, o czym świadczy zainteresowanie remiksami jego autorstwa. Na liście projektów, z którymi współpracował są m.in. Gorillaz, Foals czy Faithless.

Purple Disco Machine Live from Glitterbox, Printworks London

Line up imprezy uzupełnią polscy reprezentanci sceny elektronicznej, czyli Holiday 80 – producentki duet, który sprawnie reedytuje klasyki polskiej muzyki popularnej, wzbogacając to o taneczny groove; Avtomat – otwarcie queerowy DJ i producent, łączący w swoich setach nietypowe rytmy z improwizowanymi wokalami; oraz Pitti Schmitti – współtwórca kolektywu Komitet Obrony Disco, DJ z dużym doświadczeniem muzycznym i dobrze znana postać na warszawskiej scenie.

BILETY