Clubland Polska #9, nowości z polskiej sceny klubowej - Electronic Beats Poland

Clubland Polska #9, nowości z polskiej sceny klubowej

Startujemy z dziewiątym przeglądem polskich nowości wydawniczych z  cyklu  CLUBLAND POLSKA  - pierwsza część letnio-jesiennych nowości wydawniczych muzyki house, techno czy garage z polskiego podwórka przed wami !

Words by Artur Wojtczak
VTSS / REPITCH RECORDINGS
Ci, którzy mieli okazję usłyszeć VTSS w klubie Jasna 1, mogą uważać się za szczęśliwców.  We wrześniu bowiem Martyna gra wyłącznie zagranicą – złapiecie ją w Hiszpanii, Danii, Francji czy Belgii. VTSS wystąpiła właśnie (po raz drugi) na madryckiej edycji Boiler Roomu (m.in. wraz z Regalem).

Jej ostatnia EP-ka na Repitch Recordings „Identity Process” zbiera znakomite recenzje, a „Bring The Noize” zostało wybrane przez miesięcznik Mixmag jako „Banger of the month” w kategorii techno.

Na uwagę zasługuje też track o zawadiackim tytule „Sober Raving” (z wokalnymi samplami z Eltrona) ze składanki „Hellcat Vol. 1” dla labelu Bjarkiego.

TOMASZ GUIDDO / FINE COINCIDENCE

Tomek od dłuższego czasu rezyduje w Chinach, dając przyspieszone lekcje z historii techno i house zapalonym do tej kultury Azjatom. Właściciel Vinylhouse produkuje coraz częściej żonglując stylami. Niedawno publikowaliśmy jego miks dla radia RBL Berlin, ale warto też przypomnieć świetny analogowy miks dla Compostu.

Ostatni house’owy release Tomasza to kompozycja „Queen Tea” z Niki Darling na wokalu.

Ja polecam również klubowy dub, którego autorem jest Kacper Bogacz, a wkrótce zapowiadany singiel Guiddo we współpracy z Ursulą Rucker.

JACOB A / NOUVEAU NIVEAU RECORDS

Bardzo cieszy rozwój i postęp w karierze Jakuba Arendta, który latem wydał dwa bardzo interesujące tracki. Wokal Jacoba A idealnie wpisuje się w stylistykę muzyki house i garage – polecam posłuchać śpiewania tego wokalisty na żywo podczas didżejskich setów!
Pierwszy zaskakujący release, jaki ukazał się niedawno to „Keep Your Head Up”, nagrany dla słynnego DJ-a z Niemiec – Toma Novy’ego ( autora takich klasyków jak „I Rock” czy „Superstar”).

Niemniej ciekawy był szalenie chwytliwy utwór „I Need Your Love”, jaki Jacob nagrał dla labelu Seba Skalskiego SpekuLLa Records. To zdecydowanie jeden z najlepszych numerów z katalogu tego labelu.

HOLIDAY 80 / The Very Polish Cut Outs

„The Very Polish Cut Outs” jest jedną z najciekawszych i najbardziej znanych serii z polską muzyką, jaka przekroczyła granice Polski, pokazując korzenie rodzimej muzyki rozrywkowej w tanecznym ujęciu. Na szóstej składance z tego cyklu w końcu pojawili się nasi specjaliści od klubowych editów, czyli Norbert „Bert” Borzym i Grzegorz Lipiński z Holiday 80 (znacie ich m.in. z „Mokotuff EP” na Whiskey Disco). Tego duetu posłuchacie m.in. podczas drugich urodzin klubu Jasna 1, 4 października. Tymczasem polecamy „Twą Jasną Widzę Twarz” Skaldów (Holiday 80 Edit).

Przypomnijmy też jeszcze jeden bardzo dobry edit Skaldów „Juhas zmarł”

ISNT /Behind The Stage
Reprezentująca Behind The Stage / Oramics ISNT coraz śmielej poczyna sobie na międzynarodowym rynku. Bardzo podobał mi się jej set zagrany na Instytut Festivalu (dzień wcześniej Kasia występowała na Tauronie).

25 września usłyszycie ją też w berlińskim Tresorze. ISNT była jedną z artystek, jakie dostarczyły swoje utwory na charytatywną składankę, z której dochody zasiliły polskie organizacje LGBTQIA+.

Na uwagę zasługuje też singiel „Good Morning, Dave” ze składaka dla BTS.

 

 

BLOOMA / SUARA

W przedostatnim Mixmagu szef labelu Suara mówi bardzo dużo o swojej fundacji zajmującej się kotami. Ale jednocześnie wydaje wciąż bardzo dobrą muzykę, m.in. tę od Deasa i Agima, którzy stoją za projektem BLOOMA. Ich utwór „Chorian” znalazł się na kompilacji ALPHA SIDES vol. 3. Wydanej w  czerwcu. Blooma wystąpiła na wielu festiwalach tego lata, a chłopaków w występach solowych zobaczycie też na wrześniowym Instytucie, gdzie Agim wystąpi z live actem.

LCAISE / TANZTONE REC.
Lcaise, jeden z pionierów polskiej sceny, związany z Wielkopolską, obecnie mieszkający w Berlinie to zarówno zapalony kolekcjoner płyt oraz vintage’owego sprzętu studyjnego i bloger relacjonujący swój digging jak i DJ oraz producent oscylujący w  klimatach od deep-house po dub-techno. Niegdyś rezydent poznańskiego Sansibaru, dziś grywa w polskich i zagranicznych klubach. Cieszy powrót Jacka Leszcza do produkcji, właśnie ukazuje się premierowa EP-ka „Got It” z trzema deepowymi nagraniami, w tym remiksem Dsitb.

Jako specjalny dodatek polecamy też „free download” house’owej wersji klasyka niemieckiego hip-hopu Die Fantastischen Vier, jakiego dokonał Lcaise.