Electronic Beats Poland
Culture

Teraz sztuka: 5 rzeczy Rafała Dominika

Gry, filmy erotyczne, disco-polo – wszystko to odnajdziecie w pracach Rafała Dominika, urodzonego w 1985 roku artysty, który większość swojej twórczości poświęcił tworzeniu filmów animowanych, grafik i rysunków.

Dominik podkreśla, że jest miłośnikiem popkultury, a przykładem tej fascynacji może być choćby zespół Galactics – czerpiący bezpośrednio z muzyki disco-polo.  Z muzyką wiąże się też pierwszy przedmiot, który prezentuje ekipie Electronic Beats – czapka z logo zespołu Bajm, w której tworzy większość swoich prac i wystaw. Jednym z najistotniejszych elementów większości jego prac i swoistym znakiem rozpoznawczym Rafała Dominika jest wielobarwna paleta jaskrawych, żywych  kolorów, którymi oblane są niemal wszystkie jego prace. Druga niemniej ważna to wszelkie atrybuty współczesnego stylu życia, takie jak sportowe buty czy smartfony, czy dziesiątki gier wideo, które artysta zupełnie serio traktuje jako ważne źródło inspiracji.

O tym, jak sprawdza się w praktyce mogliśmy przekonać się w Zachęcie — Narodowej Galerii Sztuki, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Galerii Arsenał w Białymstoku, BWA w Katowicach lub zaglądając do reprezentującej go Kasia Michalski Gallery.  W swojej pracowni artysta skrywa takie skarby jak zakupioną na Święcie Chleba grafikę Keitha  Haringa. Dzieło, które potencjalnie może być warte miliony, może też być zwykłą podróbą, wartą kilka złotych.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Loading...