Electronic Beats Poland
Culture

Netflix ogłasza serialowe „Opowieści z Narnii”

 

Do trzech razy sztuka jak to się mówi, gdyż filmowca już trzeci raz w historii postanowili przybliżyć fanom jedną z najpopularniejszych serii dziecięcych jakie kiedykolwiek powstały. 7 książek napisanych przez C.S. Lewisa trafi na Netflixa zarówno w formie filmów jak i seriali tworząc wielkie filmowe uniwersum.

Od kilku lat „Srebrne Krzeszo” czyli adaptacje czwartego tomu opowieści Lewisa była „w produkcji”, ale według amerykańskich mediów szanse na faktyczne powstanie kolejnego filmu były znikome.  Teraz projekt ten został całkowicie skasowany na potrzeby odbudowania filmowego świata Narnii.

Przypomnijmy, że od ostatniej adaptacji „Lwa, Czarownicy i Starej Szafy” minęło już 13 lat i gdy wtedy trafiała do kin ludzie spodziewali się, że w ciągu następnych kilkunastu lat dostaniemy 8 filmów (bo ostatnia książka przecież musi mieć dwie części).

Co z tego wynikło? Już wiemy. Porażka i wycofanie się na z góry ustalone pozycję. Miejmy nadzieję, że Netflix nie popełni błędów przy jednej z naszych ulubionych książek dzieciństwa.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Loading...