Electronic Beats Poland
Culture

Jared Leto trafi do uniwersum Spider-Mana

Po tym jak Leto wcielił się z Jokera w “Suicide Squad” aktor planuje stać się na ekranie kolejną postacią ze świata komiksu. Tym razem zdobywca Oscara dogadał się z Sony, aby wcielić się w Morbiusa – postać najlepiej znaną fanom “Spider-Mana”.

Morbius Żywy Wampir to tak naprawdę Dr. Michael Morbius, który po tym jak próbował wyleczyć swoją rzadką chorobę krwi stał się czymś w rodzaju wampira. Objawiło się to jego pociągiem do krwi, kłami i super siłą. Początkowo Morbius był jedynie złoczyńcą, który stawał na drodze Peterowi Parkerowi, ale w kolejnych odsłonach swoich przygód doczekał się miana anty-bohatera i kilku własnych książek.

Nigdy mało dobrego kina “antynobohaterskiego”. Jak widać Sony stara się nie rezygnować z adaptowania komiksów. Oczywiście Venom nadal wydaje nam się skazany na porażkę (bo co to za Venom bez człowieka pająka), ale miejmy nadzieję, że się mylimy i Sony być może odnajdzie drogę ku światłu i będzie starało się zagrozić się aktualnemu królowi – Marvelowi.

EDIT: Żeby puryści się nie burzyli musimy wyjaśnić. Filmy Sony (Venom i teraz Morbius) mimo posiadania logotypu Marvela w swoich trailerach (chociaż nie wiemy czy taki case będzie odnosił się do projektu Jareda Leto) nie są de facto częścią filmowego uniwersum Marvela. Jednak są nadal częścią komiksowego świata Marvela.

 

[via Hollywood Reporter]

Loading...