Electronic Beats Poland
Culture

Art Director "Blade Runnera 2049" będzie pracował przy 9 epizodzie "Gwiezdnych Wojen"

Nawet jeśli nie podobał wam się sequel “Blade Runnera” jednego nie możecie odmówić tej produkcji – był to jeden z najlepiej wyglądających filmów ostatnich lat. A w dużym stopniu za to jak dobrze wyglądał “2049” odpowiadał Paul Inglis, który wcześniej znany był m.in. z pracy przy takich filmach jak “Skyfall”, “Prometeusz” czy “Mission: Impossible – Rogue Nation”.

Wczoraj do fanów trafiła informacja, że Inglis będzie też odpowiadał za zwieńczenie trzeciej trylogii w uniwersum “Star Wars”, którego reżyserem jest J.J. Abrams.

Dla jasności w świecie kina art director odpowiada za pilnowanie działu i pomaga, aby wizja designerów trafiła ostatecznie na duży ekran. Pilnują, aby przygotowane plany filmowe spełniały potrzeby twórców. I chociaż łatwiej jest wymieniać genialnego Rogera Deakinsa (odpowiedzialnego za zdjęcia do “Blade Runnera”) to właśnie obecność Inglisa pomogła stworzyć otaczający aktorów filmowy świat.

Oczywiście najlepszych art director nie będzie w stanie uratować filmu jeśli ten miałby mieć słaby scenariusz, ale możemy się raczej spodziewać, że ostateczna odsłona trylogii utrzyma poziom poprzednich części, a być może będzie wyglądała jeszcze lepiej niż poprzedniczki.

Loading...