Electronic Beats Poland

Z wizytą u Kooky Music. Nowe EP-ki Gary’ego Holldmana, Oskara Szafrańca, Gogana i Flooga!

Pracowita wiosna w Kooky Music - niezależnej wytwórni z Wrocławia, skupionej wokół undergroundowego house’u i techno. Należący do Gogana i Schrilla label może nie należy do największych (jeszcze!), ale zdecydowanie przedkłada jakość nad ilość.

W przeciągu ostatniego roku wrocławski label wydał kilka EP-ek i podcastów oraz zaprosił do współpracy gości zagranicznych, zdobywając coraz większe uznanie w branży. Sprawdźcie, jakie nowości przyniósł Kooky początek roku, i co dopiero przed nią!

Niedawno pisaliśmy o najnowszym podcaście Gogana dla rumuńskiego Feeder Sound, godzinnym mixie złożonym wyłącznie z jego własnych utworów, a zaledwie 2 miesiące później Kooky Music spieszy z kolejnymi nowymi nagraniami.

Najświeższe wydawnictwo to EP-ka Gary’ego Holldmana – i choć poznański muzyk sam stoi na czele własnej wytwórni, International Day Off, przyjął zaproszenie innego labelu i wydał w nim swój najnowszy materiał.

Na minialbum Kantrasta składają się cztery utwory. To przestrzenne, płynące dźwięki, utrzymane w stylu klasycznego minimalu, a dodatkowym urozmaiceniem płyty są after version kawałka Tanami oraz remix autorstwa Jurka Przeździeckiego. Choć od wydania nie minęło wiele czasu, najnowszy materiał Gary’ego zyskał aprobatę m.in. Marco Shuttle, Ilario Alicante, Johna Digweeda czy Alessandro Adrianiego.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Początek roku przyniósł Kooky Music również nieco inne wydawnictwo: deep house’ową EP-kę jednego z najbardziej docenianych polskich producentów, Szafrana. Album  Two One zawiera trzy nowe utwory oraz dwa remixy; całość utrzymana jest w zgrabnej, minimalistycznej formie, a charakterystyczny styl Oskara słychać od pierwszych chwil.

 

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Kooky nie ogranicza się wyłącznie do wydawnictw polskich producentów: niedawno światło dzienne ujrzała płyta Flooga, rumuńskiego producenta specjalizującego się w microhouse. Album Rec Be dostępny jest wyłącznie na winylu, więc tym bardziej warto po niego sięgnąć – czarny krążek zawiera 4 utwory utrzymane w klasycznym rominimalu, ale bardzo przyjemnie intrygującym.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

A jeśli o winylach (i wielkich sercach) mowa: czy wiedzieliście, że poprzednia EP-ka Gogana została przekazana dla WOŚP? Szczęśliwy nabywca wylicytował ją w niecałe 24 godziny za 280 złotych – tym bardziej potwierdza to, że muzykę wydawaną przez Kooky cenią nie tylko osoby z branży, ale i jej fani. A jeśli chcecie być na bieżąco z newsami spod znaku tej wrocławskiej wytwórni, obserwujcie jej social media – kolejne wydawnictwa już wkrótce!

Published May 04, 2022. Words by Agata Omelańska, photos by arch. Gogana.