Electronic Beats Poland

Startuje nowy polski label – Kantrasta

Gary Holldman, Kuba Sojka i Essence/We Call It Voight-Kampff startują wspólnie z nowym projektem - wytwórnią płytową Kantrasta.

Zdrowa scena to ekosystem składający się z klubów, DJ-i, producentów i labeli. O ile klubów i DJ-ó w Polsce jest pod dostatkiem, to producenci często pozostają w cieniu, a wytwórni mamy stanowczy niedobór. Obecnie rola labelu to nie tylko wydawanie muzyki, ale też promocja zarówno materiału jak i jego autora – podkreśla Gary Holldman.
W takim właśnie celu do życia powołano label Kantrasta.
Gary Holldman jest  postacią dobrze znaną na polskim i światowym – prowadzi jeden z najważniejszych polskich labeli International Day Off. Jednak pomysł na Kantrastę jest zupełnie inny. Ma być to wydawnictwo przede wszystkim cyfrowe (w celu zwiększenia częstotliwości release’ów w roku), które stworzy nić połączenia pomiędzy młodymi i doświadczonymi graczami na scenie.
Do współpracy Gary zaprosił Artura Szatkowskiego (Essence/We Call It Voight-Kampff), Kubę Sojkę i warszawskiego promotora Mateusza Skibę.
Kantrasta ma być odpowiedzią na delikatnie zapomniane obecnie elementy w muzyce
techno. To nie wyścig na BPM ma klasyfikować jakość muzyki a jej różnorodność, groove
i muzyka sama w sobie.
mówi Gary Holldman
Pierwszy materiał wydany pod szyldem Kantrasta ujrzy światło dzienne 9-go maja.
Autorem EP-ki jest Rethe.
Ten wrocławski producent konsekwentnie buduje swoją pozycję na scenie i śmiało można go nazwać jednym z najciekawszych talentów w Polsce. Członek kolektywu całość, którego popularność wykracza już zdecydowanie poza granice rodzimego Wrocławia.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

“Rethe miałem okazję obserwować od kilku dobrych lat i byłem świadkiem
kształtowania się jego stylu oraz kunsztu produkcyjnego. Jest to jedna z niewielu znanych mi osób, która zdecydowanie powinna zaistnieć na scenie zagranicznej i mocno trzymam kciuki za jego dalsze kroki.”
Kuba Sojka
W ramach wspomnianego wcześniej “międzypokoleniowego mostu” do stworzenia remixu na EP autorstwa Rethe zaproszono DJ Rolando a.k.a. The Aztec Mystic.
Stwierdzenie, że to postać legendarna nie jest w tym przypadku nadużyciem. Były członek słynnego Underground Resistance, który przez większość słuchaczy kojarzony jest zapewne z utworu “Knights of the Jaguar”.
“Nie ukrywamy, że korzenie naszego labelu są mocno osadzone w Detroit, dlatego na start zaprosiliśmy do współpracy Rolando – osobę odpowiedzialną za jeden z największych szlagierów z tego miasta. Jesteśmy strasznie zadowoleni z efektu: jego remix to naprawdę kawał świetnej roboty.”
podkreśla Essence/We Call It Voight-Kampff
Osoby stojące za inicjatywą zapowiadają, że już pracują nad następnymi wydawnictwami. Cyfrowa dystrybucja daje duże pole manewru i label Kantrasta.

Published May 04, 2023. Words by Redakcja, photos by Kantrasta.