Electronic Beats Poland

Earth Trax z nowym albumem na Shall Not Fade

Bartosz Kruczyński jest jednym z najbardziej cenionych i najbardziej wszechstronnych producentów. Jego ambientowe wydawnictwa pod swoim imieniem i nazwiskiem oraz taneczne kolaże pod aliasem Pejzaż to absolutne klasyki współczesnej muzyki elektronicznej. Tej wiosny w labelu Shall Not Fade ukaże się jego nowy album — oczywiście pod klubowym aliasem Earth Trax.

„The Sensual World” to już trzeci materiał długogrający pod szyldem Earth Trax i kolejny wydany przez bristolską wytwórnię Shall Not Fade. Jego założeniem jest połączenie brzmień dwóch poprzednich produkcji—chłodniejszego, wywodzącego się z cold-wave’u „LP1” i cieplejszych, zmysłowych brzmień „LP2”. Mimo stylistycznych nawiązań, materiał zdecydowanie brzmi jak kolejny krok w rozwoju artysty.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Earth Trax to twórca nieprzewidywalny gatunkowo, choć spójny. Wszystko to za sprawą swojej dbałości o złożoność dźwiękowych faktur. Premierowe utwory potwierdzają, że Kruczyński to jeden z najbardziej wszechstronnych i konsekwentnych producentów w branży.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Materiał powstał w 2020 roku podczas kwarantanny i jest próbą rekontekstualizacji gatunków, dzięki którym rozpoczęła się kariera Kruczyńskiego.

„Dream Pop” czy „Fireflies” sięgają po melodie z arpeggiatora i pocięte wokale, by uchwycić na taśmie to, co nieuchwytne. „Pearl” czy „Splash” z kolei łączą te tropy z brzmieniami industrialnego techno skupiając się na porywającym pulsie. Popisami z kategorii sound designu są przeszywające melodie acidu w utworze „Metal” czy połączenie połamanych drillowych beatów z epickim brzmieniem syntezatorów w „Dreams Made Flesh”. Materiał uzupełniają m.in. charakterystyczne dla Kruczyńskiego słodko-gorzkie momenty euforii, jak w „Nowhere” czy wolniejsze, pozwalające złapać oddech numery, jak „Everlong”.

„The Sensual World” to płyta, na której Kruczyński udowadnia swoją wyjątkową pozycję na scenie i potwierdza jeden z najtrudniejszych talentów w muzyce elektronicznej—umiejętność nagrywania albumów długogrających, które tętnią życiem, różnorodnością, a jednocześnie mogą pochwalić się wyjątkowym, niepodrabialnym i przede wszystkim spójnym brzmieniem. Albumów, które znajdą swoje miejsce i w domowych płytotekach, i kolekcjach didżejów.

W oczekiwaniu na ten longplay, posłuchajcie najnowszego miksu Bartosza dla oficyny Shall Not Fade.

“Mix skupia się głównie na starej/nowej muzyce z Bandcampa. Uwielbiam przekopywać się przez coraz więcej archiwów, takich jak niepublikowane utwory Connective Zone czy Mono Junk. Stylistycznie mix skupia się głównie na introwertycznej i lekko mrocznej muzyce house”

 

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

 

Tracklista albumu:

A1. Metal

A2. Dream Pop

B1. Nowhere

B2. Fireflies

B3. No Doubt

C1. Fade

C2. Dazed

C3. Dreams Made Flesh

D1. Splash

D2. Pearl

D3. Everlong

Bonus Track 1. Metal (Radio Mix)

Bonus Track 2. Dream Pop (Radio Mix)

Published March 29, 2022. Words by Redakcja, photos by Filip Preis.