Electronic Beats Poland

5 mixów polskich DJ-ów na pandemiczny grudzień

Na późną jesień powracamy z cyklem pięciu miksów od polskich DJ-ów: tym razem Shandrill, Adam Gorczyca, Vanatoski, Rytmik i Das Komplex. Uwaga: artykuł nie zawiera muzyki techno!

Późna jesień zdecydowanie nie należy do ulubionego okresu w całym roku, zwłaszcza, że dzień trwa zaledwie kilka godzin. Ten dziwny czas pandemii zamiast pozytywnymi informacjami zaczyna się zwykle od smutnych statystyk.

 

My jak zawsze niesiemy Wam nutę optymizmu. Nie chodzi tylko o szczepionkę, która jest już w drodze i być może przyniesie realną możliwość powrotu na parkiety taneczne.

W najnowszym cyklu pięciu miksów polskich DJ-ów i artystów muzyki elektronicznej wędrujemy daleko poza dominujące ostatnio w Polsce techno. W zamian za to proponujemy dawkę Progressive, dobrego Drum and Bass nasyconego polskimi produkcjami,  wyłącznie polskich utworów w stylu 2 Step i Garage, przedimprezowego Disco i Acid-house.

DAS KOMPLEX / Torture The Artist

Marcin Łukasiewicz aka DAS KOMPLEX, ten artysta gości w naszym cyklu 5 miksów o dziwo po raz pierwszy. Jego muzyczne produkcje doceniamy od zawsze dostrzegając w nich bardzo indywidualny sznyt, inspiracje wczesnymi nagraniami house music i balearycznym klimatem. Ostatnio z radością powitaliśmy oficjalny release utworu „Weź Mnie Ze Sobą” na Polena Recordings, a  przecież ten numer grany był na undergroundowych imprezach już od wielu lat. Miks art:cast special dla Torture The Artist jest świetny na pre-party: średnie tempo, wakacyjny vibe, dużo brzmień disco i hi-NRG zmierzających ku proto-house.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

VANATOSKI / 2 Step Polski Mixtape

Maciek Wanat aka VANATOSKI to absolutnie wyjątkowa postać polskiego tanecznego podziemia i muzyki elektronicznej.  Współzałożyciel krakowskiego kolektywu DJ-skiego GANGSTEPPAZ. Domowy producent, remixer i DJ – opublikował kilka kawałków solo i wraz ze wspomnainym kolektywem. Był szarą eminencją polskiej sceny 2 Step i garage na początku lat dwutysięcznych, gdy brytyjskie połamane brzmienia były w Polsce bardzo popularne – acz nigdy nie weszły w obręb “overgroundu”. Vanatoski publikował remiksy i własne produkcje. Proponowany przez nas – bardzo wyjątkowy –  mix złożony jest wyłącznie z polskich produkcji w stylu 2 Step – znajdziecie tu najgorętsze nazwisko z Def Jam Poland – Miły ATZ, ale też remiksy utworów, które nagrali: Anita Lipnicka, Julia Wieniawa, Sistars I Żabson.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

SHANDRILL / WAKE&RAVE

I znowu Kraków, który już  latach 90-tych stał mocno brzmieniami garage’owymi (słynny autonomiczny gatunek KrakStep!) , breakbeatami i jungle!  Dziś dawno nie prezentowany w naszym cyklu nurt drum’n’bass – gra go  Shandrill – DJ-ka i promotorka stojąca za bardzo popularnym krakowskim cyklem Neurodydaktyka. Artystka muzyki elektroniczej kiedyś preferowała mocniejsze brzmienia: acid- i hard-techno, ale cieszymy się, że w tak zróżnicowany sposób zagrała prezentowany poniżej mix drum and bass. W selekcji usłyszycie sporo polskich produkcji, za co dodatkowe punkty od Electronic Beats! Tym samym czekamy na kolejne podcasty od kolektywu / magazynu Wake & Rave, który ostatnio zaskakuje nas arcyciekawymi wyborami.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

 

RYTMIK / SOJUZpodcast

Maciek Albigowski występuje pod kilkoma ksywami (m.in. Major F) szerząc kulturę winylową i brzmienia “trzystatrójek”. Znacie go z bardzo różnych miejscówek: od Nowej Jerozolimy po Niebo i Smolną, gdzie supportował Fatboy Slima. W najnowszym podkaście dla bardzo dynamicznie się rozwijającej ekipy SOJUZ, występuje jako RYTMIK.  W godzinnym miksie dużo głębokiego groove’u przechodzącego również w ulubione przez Maćka acidowe brzmienia.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

ADAM GORCZYCA / SPLOT SŁONECZNY

Ależ my tęsknimy za latem! Tegoroczne było bardzo specyficzne, ale był też czas przerwy od restrykcji, gdy klubowiczów przygarnęły takie wakacyjne miejscówki jak np. Hocki Klocki. Tam odbywał się jeden z ulubionych cyklów tego roku, czyli Splot Słoneczny. Dlatego dziś przywołujemy słoneczne wibracje słuchając seta DJ-a związanego m.in. z Audioriver  – ADAMA GORCZYCY. I tym samym postulujemy o znacznie więcej progressive w klubach  od następnego sezonu!

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

 

 

Published December 04, 2020. Words by Artur Wojtczak.