5 miksów polskich DJ-ów, które pozwolą dotrwać do weekendu vol.5 | Electronic Beats Poland

5 miksów polskich DJ-ów, które pozwolą dotrwać do weekendu vol.5

Zmęczeni weekendowymi imprezami czy już początek tygodnia dał się we znaki? Mamy dla was antidotum: kolejne 5 miksów, jakie zapewnią przetrwanie do kolejnych wolnych dni! Dziś słoneczne wibracje prosto z Burning Mana od Raidho, Monster i jej selekcja „guilty pleasures”, NBSE reprezentujące klub Luzztro, Vidno dla Affect oraz Axis Operandi prosto z Fort Open Air!

Words by Artur Wojtczak

RAIDHO set z legendarnego festiwalu BURNING MAN

Za projektem RAIDHO stoi nie kto inny, tylko Simon Mattson, znany wcześniej jako Simon S. Szymon to jeden z filarów warszawskiej sceny, znany z wielu przedsięwzięć i nagrań producenckich. Około dwa lata temu zainspirował się downtempowymi kompozycjami artystów takich jak Satori, Acid Pauli i stworzył Raidho produkując nieco wolniejszą elektronikę z elementami orientalnymi, etnicznymi i progresywnymi. Jego set z legendarnego festiwalu BURNING MAN nie mógł ujść naszej uwadze – zawiera wiele słońca i naprawdę dobrej muzyki!

MONSTER set dla SZOK CREW

MONSTER to poznańska DJ-ka związana z Projekt LAB oraz kolektywem ORAMICS. Szerzej o jej przedsięwzięciach niedawno pisaliśmy w wywiadzie.  Teraz pragniemy zwrócić waszą uwagę na jeden z ostatnich podcastów DJ-ki dla Szoku. Ten miks to swoista mieszanka „guilty pleasures”, czyli utworów, jakie wszyscy kochamy, a wstydzimy się do tego przyznać. Usłyszycie tu trance i techno, a nawet eurodance. Do tego parę winylowych rarytasów z przełomu lat 80. i 90. Jesteśmy pewni, że jak my, pokochacie tę selekcję!

 

NBSE / Adam Obrębski / podcast Kontakt / klub LUZZTRO

Nie Bój Się Elektroniki aka NBSE to kolektyw DJ-ski, który coraz śmielej poczyna sobie nie tylko na warszawskiej scenie. Adam Obrębski, Paweł Janowski, Bartek Gmurek skupieni są wokół klubu Luzztro, ale grywają coraz częściej w Polsce i zagranicą – doskonałym przykładem jest niedawny występ Adama w londyńskim Egg czy set przed kilkudziesięciotysięczną publicznością podczas parady w Tel Avivie. NBSE usłyszycie niebawem w gdańskiej Ziemi czy stołecznych Poziomach. Tymczasem rekomendujemy pierwszy z podcastów grupy – odpowiedzialny jest za niego Adam Obrębski.

VIDNO podcast dla Affekt

Reprezentujący Płock Jakub Sawicki aka VIDNO zaliczy rok 2019 do bardzo udanych. Przed chwilą miała premierę jego nowa EP-ka na Suprematic („Tales”), singiel na składance Otake Records „Music Solidarity” – czekamy też na premierę na składance, gdzie VIDNO zagości obok Sebastiana Mullaerta (Minilogue). A dla was podcast dla Affekt.

AXIS OPERANDI set z Fort open air #3

Aka Daniel Durlak obecny jest na klubowej scenie Warszawy od wielu lat organizując m.in. event Biotechnologia. Występował min. w takich miejscach jak Kotłownia M25 (Revive Afterparty), Nowa Jerozolima, Smolna, Luzztro, Mózg czy Soda. Jego set z rave’u Fort open air #3 niestety nie został nagrany na żywo, ale udało się go niemal w 100% odtworzyć w studio. Taka techniczna psychodela z pewnością ubarwi wam czekanie na sobotę!