5 miksów polskich DJ-ów, które pozwolą dotrwać do weekendu, to już vol. 6! | Electronic Beats Poland

5 miksów polskich DJ-ów, które pozwolą dotrwać do weekendu, to już vol. 6!

Nastał zimny grudzień i coraz trudniej znosić nam dni bez słońca i wysokich temperatur...Na rozświetlenie tych zimowych dni i przetrwania do następnego weekendu, proponujemy kolejne miksy taneczne przygotowane przez polskich DJ-ów. Dziś znowu pełne spektrum brzmień: od dub-techno po melodic-house.

Words by Artur Wojtczak

AKME na Silberberg Festival

AKME to utalentowany warszawski DJ, który jest na scenie od połowy lat 90. Grając w klubach takich jak Lokomotywa, Blue Velvet czy Trend rozwijał jednocześnie swoje produkcje, które pojawiały się w labelach takich jak Resopal Schallware, Numbolic czy Otake Records. Maciej Kochański jest tuż przed wydaniem kolejnej EP-ki, a my prezentujemy jego set z Festiwalu Silberberg, który wylądował właśnie na jego Soundcloudzie.

PIOTR FIGIEL dla Warsaw Torture Boyz

Kraków spotyka Warszawę, czyli najnowszy miks, a właściwie hardware’owy live-set jaki przygotował krakowianin Piotr Figiel dla Warsaw Torture Boyz. Piotr jest zarówno DJ-em, jak i live actowcem, stoi też za audycją „Essentia Electronica” w Off Radio Kraków oraz przedsięwzięciem Krakovitz.

SAGIA dla DATA TRANSMISSION RADIO

Sagia to DJ-ka i producentka, która dzieli swój muzyczny czas pomiędzy Trójmiastem, Ibizą i Wielką Brytanią. Jej produkcje ukazywały się m.in. w SoundGroove Records z NYC czy w labelu Sany’ego Riviery Blackwiz Records. Sagię usłyszycie w każdy 4-ty piątek miesiąca z jej show „Flight Mode” dla Data Transmisioon Radio. Możecie ją również złapać na żywo w jej klubowym mateczniku, czyli sopockim Sfinks700 14-go grudnia, a także 4-go stycznia w londyńskm Club Aquarium.

SIASIA na MAYDAY POLAND 2019

SIASIA to DJ i producent ze Śląska, mózg wytwórni Dirty Stuff Records, niegdyś związany z  legendarnym klubem Kanty w Jaworznie. Łukasz stoi również za projektem „Technologia Kultury” – serią filmów dokumentalnych pokazujących historię sceny techno w Polsce. Wiemy, że wielu z was kocha kultowy niemiecki rave Mayday, który właśnie świętował 20 lecie edycji Mayday Poland. Dla was właśnie set DJ-a Siasia z listopadowej imprezy.

SELTRON 400 dla RINSE FM

Eltron i SLG tworzący Seltron 400 wydali w tym roku EP-kę „Jaka Forma?”. Eltron wystartował też z własnym labelem Dom Trojga. Tymczasm łukasz i Marek wrócili ze swoim podcastem do radia RINSE FM. Ostania audycja już do odsłuchu, a w niej m.in. LFO, Marcel Dettmann i Textasy.