Electronic Beats Poland

Techno na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO? Podpisz petycję!

Każdy z was, kto kocha muzykę techno dobrze wie, że jest w tym wszystkim coś więcej poza muzyką: to pewne środowisko ludzi, wyznawane przez nich wartości, to styl ubierania się i bycia. To emocje związane z clubbingiem, to cała kultura. Dr Motte i jego koncept Rave The Planet chcą zapisania techno na listę światowego dziedzictwa kulturowego. Pomożecie w tym podpisując petycję?

Misją Rave The Planet jest zachować, wspierać, chronić i rozwijać sztukę i kulturę muzyki elektronicznej we wszystkich jej formach. Ta berlińska platforma pragnie podnieść świadomość opinii publicznej i polityków, jak również zapewnić dostęp do świeżych informacji dotyczących  kultury tanecznej oraz oczywiście urzeczywistnić realizację parady techno w lipcu 2022 roku.

Organizatorzy wierzą,  że muzyka elektroniczna przedstawia szczególną wartość kulturalną i jest w wielkiej potrzebie ochrony. Stąd naczelnym celem organizacji RTP jest sprawienie, by ta muzyka była szeroko dostępna w każdym państwie świata oraz zważając na jej historię i bogactwo – została ujęta na światowej liście dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Wspólny taniec jednoczy narodowości, pokolenia, religie, płcie, klasy społeczne i środowiska kulturowe. Dlatego nieodzownym jest umieszczenia tego fenomenu pod ochroną Listy Dziedzictwa Niematerialnego Ludzkości UNESCO. Muzyka elektroniczna i kultura klubowa zawsze wyróżniały się jako wyjątkowo tolerancyjne i pokojowe. Ich kreatywność dorównuje poziomowi ich demokracji, wielopoziomowości i inkluzywności. Ciężko znaleźć jakąkolwiek inną społeczność, w której jest tak wiele przestrzeni dla jednostek, które chcą wspólnie przekraczać granice, konwencje i różnice.  Żyjemy i pielęgnujemy naszą nadrzędną zasadę: Jesteśmy jedną rodziną!

Wkrótce pojawi się pełen film ilustrujący złożony do UNESCO wniosek, a w nim wywiady z takimi osobami jak Ellen Allien, Alexander Krüger, Hans Cousto, Adriaan van der Werf, Marc Wohlrabe and Mike Vollmuth.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Polscy i światowi raverzy mogą podpisać swoje poparcie pod wnioskiem TUTAJ

 

Published November 12, 2021. Words by Artur Wojtczak.