Electronic Beats Poland

Stream dla berlińskiej RAVE THE PLANET prosto z Polski!

Mamy to! Polska staje się mocnym ogniwem przyszłorocznej edycji techno-parady pod nazwą RAVE THE PLANET! Info o terminie imprezy komunikowane było niedawno przez ekipę Dra Motte po niemiecku, angielsku i... polsku! A w piątek - 26.02. - kolejna wielka niespodzianka: impreza streamingowa Instant Rave #43 z polskimi DJ-ami! <br />

Przed piątkowymi transmisjami prosto z The Blue Oyster, zapytaliśmy polską reprezentację o krótkie refleksje związane z udziałem w tym przedsięwzięciu – transmitowanym przez wiele magazynów i portali na cały świat.

𝟭𝟵:𝟬𝟬 𝗛𝗼𝗹𝗶𝗱𝗮𝘆𝟴𝟬
𝟮𝟬:𝟬𝟬 𝗔𝗱𝗮𝗺 𝗢𝗯𝗿ę𝗯𝘀𝗸𝗶
𝟮𝟭:𝟬𝟬 𝗣𝗜𝗨𝗥
𝟮𝟮:𝟬𝟬 𝗦𝗲𝗽𝘁

Jak wam się grało? Jakie nagrania dobieraliście do seta? Jak dziś kojarzycie Love Parade i jej rolę w kształtowaniu clubbingu?

NORBERT BORZYM ( HOLIDAY 80)

“Na początku streamy graliśmy na freestyle’u, bez przygotowania. Wiedzieliśmy co chcemy zagrać, ale dopuszczaliśmy duży element przypadku. Granie streamów to jednak nie impreza, a raczej „słuchowisko”. Tym razem spotkaliśmy się i to dwa razy, żeby ustalić strategię – co gramy i jak gramy. Zazwyczaj wszystkie utwory przygotowujemy w „rekordboksie” – mamy zaznaczone loopy, cue pointy. Wiemy kiedy i gdzie najlepiej miksować. Dzięki temu można utrzymać energię setu. W secie dla “rave The Planet” nie zagramy żadnego naszego nowego nagrania – pojawi się za to starsze – „Małe Jeziora” Haliny Frąckowiak.

W secie dominować będzie szeroko rozumiany duch muzyki disco, ale będą odniesienia do klimatów italo, lat 90. i acid house. Pojawi się jedna z moich ulubionych płyt ubiegłego roku – „I Walk Alone With Acid” Pale Blue.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

W latach 90. bardzo chciałem pojechać na Love Parade – bardzo dużo moich znajomych jeździło wtedy do Berlina. Niestety nigdy mi się to nie udało. W zastępstwie, na pocieszenie, oglądałem transmisje na VIVIE.

ADAM OBRĘBSKI (NBSE):

“Pamiętam, że po raz pierwszy o Love Parade dowiedziałem się w 1998r., będąc jeszcze w ostatniej klasie szkoły podstawowej. Od samego początku, na mnie jako nastolatku, wywarła ogromne wrażenie. Wzbudzała ogromny podziw, a potęgowała aura niedostępności. Wynikała ona zarówno z mego ówczesnego wieku jak i czasów, jakie wtedy panowały. To było takie świeże, zachodnie i dla nas wręcz nieosiągalne. Przez wiele następnych lat nie schodziła z ust ludzi na całym świecie. Wszystkie osoby biorące w niej udział traktowało się z honorami gwiazd. Udział w tym przedsięwzięciu ma dla mnie zatem osobiście więcej niż sentymentalne znaczenie, a to, że możemy reprezentować nasz, polski projekt obok światowych nazwisk to dla mnie po tylu latach ogromne wyróżnienie.”
PIUR:
“Nagranie tego streamu było pracochłonne i męczące, jako że ja (Piotr Kasprowicz) byłem zarówno uczestnikiem, jak i producentem całości. Na planie wszyscy spalili niesamowitą ilość zioła i zjedli  bardzo dużo pizzy – może to trochę spowolniło pracę! (śmiech)  Jeśli chodzi o dobór utworów, to chcieliśmy żeby ten set był bardziej energiczny niż nasze poprzednie nagrania na dachach i też charakter bardziej undegroundowy. W secie jest m.in. nasz remix który zrobiliśmy dla Toma Rotzki’ego.  Klimat Love Parade zawsze inspirował nas do tworzenia własnych wydarzeń bez podziałów, a artyści którzy przed laty tam występowali do dziś są dla nas inspiracją i chętnie wracam do starych utworów choćby “Meet Her At The Love Parade” Da Hool”. Jako ciekawostkę powiem, że Piotrek (Stechnij – druga połowa PIUR – przyp. red.)  lata temu jarał się trance’em –  dowodem czego jest masa płyt CD w jego studio, zaś ja ostatnio zacząłem mocno do tego wracać (bardziej hobbystycznie i żeby po prostu posłuchać czegoś innego .”
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

SEPT:

“O Love Parade słyszałem już w czasach kiedy byłem licealistą i niestety nie było mi dane jej uświadczyć z racji wieku, ale gdy obejrzałem filmiki na youtube wówczas jako nastolatek, kiedy zobaczyłem na nich tych uśmiechniętych, roztańczonych ludzi, zrozumiałem jak wielką moc za sobą niesie ta inicjatywa. Kiedy skontaktował się ze mną Kacper i naświetlił temat streamu pod banderą Rave The Planet, nie wahałem się ani chwili. Jeżeli zaś chodzi o samą paradę, niezależnie od tego czy za rok będzie mi dane na niej wystąpić, czy też nie, to i tak zapewne pojadę, żeby być w jakimkolwiek stopniu częścią kolejnej wielkiej historii.”

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published February 25, 2021. Words by Artur Wojtczak.