Electronic Beats Poland

Platforma INSTYTUT na berlińskiej paradzie

Polska platforma „INSTYTUT Techno Truck” przejedzie ulicami Berlina 8 lipca podczas Rave the Planet 2023! To jedyna zagraniczna platforma na słynnej paradzie! Rave The Planet - Jest to demonstracja polityczna, która jest sukcesorem legendarnego Love Parade. Podczas zeszłorocznej edycji na paradzie zebrało się 300 tysięcy uczestników z całego świata. W tym roku można się spodziewać około 500 tysięcy. Na paradzie pojawi się 25 muzycznych platform, z ponad 200 artystami i artystkami z całego świata.

Podobnie jak Love Parade, Rave the Planet powstało z potrzeby pogłębiania zrozumienia kultury techno, wzmacniania jej społecznej akceptacji, jak i wyrazu solidarności, wolności oraz miłości do muzyki elektronicznej.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 INSTYTUT – najstarszy polski techno-brand,  chce reprezentować i promować polską kulturę klubową oraz wystąpić w imieniu  wartości takich jak wolność, równość, różnorodność. WWraz z nimi na trucku pojawią się: Fetish Chateau, muno.pl, Prozak 2.0 i MIMD Event.

Jesteśmy tu po to, żeby tworzyć historię. Od tych słów jak grom z jasnego nieba zrodził się pionierski projekt 𝗜𝗻𝘀𝘁𝘆𝘁𝘂𝘁, który dziś można śmiało nazwać światową marką za którą stoją dziesiątki tysięcy ludzi. Instytut to ogromna rodzina którą łączy jedna idea – miłość i pasja wyrażona w muzyce. Bez podziałów, bez uprzedzeń, bez nienawiści – we dance together.

Udział w Rave The Planet jest niewątpliwie docenieniem historii i roli INSTYTUTU w kształtowaniu kultury techno w Polsce – od ponad dwóch dekad. A jak to się zaczęło?

Początek stanowiło absolutnie wyjątkowe miejsce – olbrzymia, surowa hala badawcza aktywnego laboratorium Instytutu Energetyki w Warszawie od którego powstała znana dziś w całej Polsce i na świecie marka 𝗜𝗻𝘀𝘁𝘆𝘁𝘂𝘁. To właśnie tam w głowach i sercach trójki przyjaciół narodził się plan na wielką, muzyczną rewolucję.

Kiedy w lutym 2000 roku Hala Najwyższych Napięć po raz pierwszy otworzyła swe wrota dla miłośników techno nikt nie spodziewał się jak wielki wpływ na rozwój polskiej sceny muzyki elektronicznej będzie miał Instytut. Przez lata zmieniały się trendy muzyczne, moda, styl życia a Instytut stanowił jeden z elementów, które tworzyły przez ten czas nasz rodzimy świat muzyczny. Na wydarzeniach w Instytucie wychowywały się pokolenia polskich raver’ów. Ale po latach nawet wysoka na 12 pięter Hala Najwyższych Napięć stała się trochę za mała.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

W 2018 roku przyszedł moment na kolejny milowy krok – tak narodził się 𝗜𝗻𝘀𝘁𝘆𝘁𝘂𝘁 𝗙𝗲𝘀𝘁𝗶𝘃𝗮𝗹 w Twierdzy Modlin. Pierwszy w Polsce festiwal techno i muzyki elektronicznej tak mocno spojony ze sztuką wizualną w murach dziewiętnastowiecznej  twierdzy w samym sercu Polski. Podczas kilku edycji promotorzy obrali  jasny cel: stworzyć unikatowe przeżycia, święto wszystkich miłośników nie tylko muzyki elektronicznej ale i szeroko pojętej sztuki, mozaikę osobowości i doświadczeń.

Do Instytutowej rodziny należą również dwa projekty 𝗧𝗲𝗰𝗵𝗻𝗼 𝗝𝗲𝘀𝘁 𝗞𝗼𝗯𝗶𝗲𝘁𝗮 (i jego międzynarodowy odpowiednik 𝗧𝗲𝗰𝗵𝗻𝗼 𝗶𝘀 𝗮 𝗟𝗮𝗱𝘆) oraz 𝗧𝗲𝗰𝗵𝗻𝗼 𝗟𝗮𝘀.

W 2023 roku Instytut ogłosił nowy i ekscytujący projekt – wytwórnię muzyczną 𝗜𝗻𝘀𝘁𝘆𝘁𝘂𝘁 𝗥𝗲𝗰𝗼𝗿𝗱𝘀. Po ponad 20 latach na polskiej scenie muzyki elektronicznej, Instytut postanowił wyjść poza granice tworzenia eventów i wprowadzić swoją własną wytwórnię muzyczną.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Widzimy się już 8 lipca w Berlinie na Rave The Planet Parade 2023 – MUSIC IS THE ANSWER⚡️⚡️⚡️

Zbiórka najpóźniej o 13:30 na Straße des 17 Juni. Startujemy o godzinie 13:50. Numer  polskiej platformy: 20.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Published June 30, 2023. Words by Artur Wojtczak.