Electronic Beats Poland

Projekt Gravity Network z przystankiem w Pradze

Gravity to inicjatywa trzech miejsc związanych z muzyką elektroniczną - Jasna 1 (Warszawa), Ankali (Praga) oraz Griessmuehle | Revier Südost (Berlin). Projekt został zakwalifikowany do współfinansowania przez Unię Europejską w ramach programu Kreatywna Europa - zapraszamy na pierwszą imprezę do Pragi!

Projekt Gravity, wspierany przez program Kreatywna Europa, to inicjatywa miejsc związanych z muzyką elektroniczną: Ankali, Jasna 1 i Revier Südost, którego celem jest wzmocnienie kultury muzyki elektronicznej i  dynamiki rozwoju na scenie europejskiej poprzez wspieranie bardziej peryferyjnych społeczności.

Jako rozwijająca się sieć, Gravity ma na celu stymulowanie transnarodowej mobilności wybranych  artystów lokalnych oraz edukację zarówno publiczności, jak i osób aktywnie zaangażowanych w kulturę klubową. Mając na uwadze ten etos, pierwsze wydarzenia w ramach Gravity, odbywające się w praskim klubie Ankali, składają się z różnorodnych działań, takich jak koncerty, panele dyskusyjne, warsztaty i noc klubowa.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

W środę 13-go kwietnia wystąpią tam artyści tacy jak:  Oblaka (aka Exhausted Modern), Hiro Kone i Rabih Beaini, którzy zaprezentują noc pełną  noise’u, “deconstructed club music”  i eksperymentalnej elektroniki.

W piątek 15-go odbędą się  prezentacje, panele dyskusyjne i warsztaty.

Rozpoczną je Ruggero Pietromarchi i Ada Karayel z Terraformy, którzy przedstawią swoje podejście do zrównoważonego rozwoju w tworzeniu wydarzeń.

Później Monster z Oramics, Killa z Lecken, Steven Dei-Kwarteng z Revier Südost oraz czeska organizacja Konsent, zajmująca się przeciwdziałaniem molestowaniu, omówią różne podejścia do tworzenia bezpieczniejszych przestrzeni.

Na zakończenie dnia kolektyw Temporary Pleasure przedstawi swoje badania i działania oraz zaprezentuje wnioski z tygodniowych warsztatów na temat innowacyjnych sposobów wyobrażania sobie lepszej przestrzeni klubowej dla wszystkich.

Na zakończenie tygodnia na dwóch piętrach Ankali odbędzie się noc klubowa, podczas której wystąpią artyści Gravity, tacy jak Alfred Czital i NCOL z Ankali, Elena Sizova i Killa z Revier Südost, Monster i Olivia z Jasnej 1. Razem z nimi wystąpią Elena Colombi i Ece Özel.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published March 31, 2022. Words by Artur Wojtczak.