Electronic Beats Poland

INSTYTUT startuje z własnym labelem

INSTYTUT to jedna z najbardziej znanych marek reprezentujących kulturę klubową z Polski na świecie. Po inicjatywach takich jak Techno Jest Kobietą czy Sadzimy Techno Las, przyszła pora na.. wytwórnię płytową!

Warszawski INSTYTUT ogłasza nowy i ekscytujący projekt – wytwórnię muzyczną Instytut Records. Po ponad 20 latach na polskiej scenie muzyki elektronicznej, Instytut postanowił wyjść poza granice tworzenia eventów i wprowadzić swoją własną wytwórnię muzyczną.

Za pierwsze dwa wydania odpowiadają polscy artyści Truant i Szymon Weiss, którzy stworzyli wyjątkowe i oryginalne utwory, które Was porwą do tańca – piszą promotorzy. 

Do remixów utworów zaprosiliśmy znanych zagranicznych artystów, którzy wprowadzili swoje unikalne i innowacyjne brzmienie – są to: Antigone, RUIZ OSC 1, Stanislav Tolkachev oraz Neil Landstrumm !

 

Pierwsze release party Instytut Records odbędzie się 29-go kwietnia w klubie Transformator we Wrocławiu, a drugie 13-go maja w klubie Sfinks700 w Sopocie. Będzie to wyjątkowa okazja, aby poznać artystów, którzy wiodą prym na polskiej scenie i wyprodukowali utwory, jakie znajdą się na dwóch pierwszych wydawnictwach instytutowego labelu.

“Save the dates” i śledźcie poczynania tej nowej wytwórni, a  także czekajcie na ogłoszenia zupełnie nowych imprez wiodącego polskiego techno-brandu.

Media społecznościowe Instytut Records znajdziecie TU.

 

Published April 12, 2023. Words by Artur Wojtczak, photos by arch. INSTYTUTU.