Electronic Beats Poland

To już pewne – Villalobos zagra w Katowicach

Na ten występ czekamy z niecierpliwością - teraz to już pewne: RICARDO VILLALOBOS zagra swój hipnotyczny set w starej Walcowni Cynku w Katowicach!

Cieszy powolny powrót imprez w Polsce i  tego rodzaju ogłoszenia!

Teren starej Walcowni Cynku w Katowicach ponownie zamieni się w wielką industrialna rave-arenę już 12-go czerwca. Wtedy to swoim hipnotycznym setem uraczy śląską publiczność guru minimalu i mistrz wielogodzinnych techno-obrzędów – Ricardo Villalobos.

Współgospodarzem imprezy jest Miasto Katowice.

ElektroKlub to cykl energetycznych imprez  w nieoczywistych lokalizacjach w całej Polsce. Nazwa nieprzypadkowo odwołuje się do nieistniejącego już katowickiego klubu Elektro, jednego z najważniejszych miejsc na Śląsku dla fanów świeżych brzmień. Gośćmi poprzednich edycji ElektroKlubu byli m.in. Henrik Schwarz, Superpitcher, Shed, Efdemin, Robag Wruhme, Legowelt, Juan Atkins i wiele innych gwiazd. Siódma edycja imprezy odbywa się we wspomnianej postindustrialnej przestrzeni Walcowni  Szopienicach. To jeden z pomników potężnego przemysłu hutniczego i jeszcze do niedawna zapomniana przestrzeń. Teraz będzie tam rozbrzmiewać potęga muzyki Ricardo.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Ricardo Villalobos urodził się w 1970 roku w Santiago de Chile w muzykalnej rodzinie. Już trzy lata później z powodów politycznych jego rodzina musiała wyemigrować do Niemiec. Tam nastoletni Villalobos odkrył muzykę elektroniczną, a w międzyczasie nauczył się grać na bongosach i kongach, które do dziś gęsto słychać w jego muzyce. Jako DJ i producent debiutował w latach 90., ale kariera nabrała rozpędu na początku XXI wieku. Kamieniem milowym był album „Alcachofa” (2003) z ponadczasowymi hitami „Easy Lee” i „Dexter”.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Od tamtej pory ukazała się cała seria doskonałych produkcji, wydawanych nakładem takich wytwórni, jak Perlon, Playhouse i Cadenza. Ricardo Villalobos stał się jednym z pionierów minimalistycznego brzmienia na styku house i techno. Te oszczędne, ale bogate w detale i rozbudowane struktury minimalu i microhouse inspirują do dziś. Nowatorskie podejście do muzyki przyniosło mu rezydentury w najlepszych klubach i festiwalach świata. Niezależnie, czy chodzi o wschody słońca na Ibizie, czy wielogodzinne balangi w Berlinie i Londynie, Villalobos zawsze staje na wysokości zadania. W 2006 roku zagrał dla 300 tysięcznego tłumu na berlińskiej Love Parade. Przyjaźni się z takimi tuzami, jak Richie Hawtin, Sven Vath i Luciano.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Odliczamy czas do 12.06. – szczegóły imprezy znajdziecie TU.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published June 04, 2021. Words by Redakcja.