Electronic Beats Poland

Rwetes – Piotr Figiel startuje z własnym techno-labelem

Piotr Figiel to uznany producent, DJ, radiowiec i realizator dźwięku. Współtwórca projektu Krakowitz, dobry muzyczny duch Krakowa. Tym razem powołuje do życia własny label,w którym ukazuje się znakomita EP-ka z rasowym techno.

Piotr Figiel to ceniona postać krakowskiego i ogólnopolskiego krajobrazu muzycznego. Produkuje własne płyty, masteruje nagrania innych wykonawców, prowadził audycję Essentia Electronica.

W książce “30 Lat Polskiej Sceny Techno” przeczytacie jak wkręcił się w miłość do muzyki technicznej oraz jaką rolę w jego życiu odegrał DJ Gerhard ( INSTYTUT). To dzięki niemu i pewnemu magazynowi muzycznemu Piotr zaczął realizować swe marzenie. Teraz mamy do czynienia ze spełnieniem się kolejnego – założeniem własnego labelu!

5 listopada 2021 startuje bowiem Rwetes Records –  wytwórnia, która będzie domem dla muzyki autorstwa Piotra.

Rwetes to moim zdaniem bardzo fajne i nieco zapomniane polskie słowo, które określa to co od lat prezentuję zarówno w swojej twórczości jak i występach na żywo. Pewien „bałagan” gatunkowy, który panuje w mojej głowie i nie pozwala mi muzycznie się nudzić, będzie tutaj motywem przewodnim. 

Na początek propozycja spod znaku bardzo klasycznego w brzmieniu – techno. Pierwsze wydawnictwo, EP-ka „Missing”, to trzy utwory, które oscylują pomiędzy hipnotyczno atmosferycznym graniem, a nieco bardziej surową formą.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

 

Ta EP-ka testowana jest na naszych głośnikach od kilku dni i marzymy o potańczeniu do niej w klubie, gdzie zagrana zostanie na dobrym soundsystemie. Trzy znakomite, bardzo równie poziomem techno-bangery zorientowane na undergroundowy parkiet.

 

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Published November 05, 2021. Words by Artur Wojtczak.