Electronic Beats Poland

Projekt „The Summer of Youth, Joy and Freedom” łączy młodych w całej Europie

Deutsche Telekom rozpoczyna projekt „The Summer of Youth, Joy and Freedom”, w ramach którego w wielu miastach Europy odbędą się plenerowe imprezy muzyczne, w których udział będzie całkowicie bezpłatny. Do udziału w projekcie zaproszono wielu uznanych artystów muzyki elektronicznej, w tym – nominowaną do nagrody Grammy producentkę muzyczną i DJ-kę – Jaydę G.

 

W świecie nasilających się problemów ekonomicznych, środowiskowych, edukacyjnych oraz społecznych dorastające pokolenie poddawane jest ogromnej presji. Deutsche Telekom wierzy, że doświadczenie szczęśliwej młodości to prawo każdego człowieka, a muzyka stanowi nieodłączny fundament tej kultury. Właśnie dlatego marka zaprasza młode osoby do udziału w różnorodnych projektach muzycznych w całej Europie, by pomóc im doświadczyć tego, co w młodości najpiękniejsze.

 

Projekt „Summer of Joy” został stworzony w taki sposób, aby uczestnicy mogli zyskać dostęp do szerokiego wachlarza inicjatyw muzycznych w całej Europie.

Poprzez kameralne pop-up eventy w ramach Electronic Beats czy dzięki możliwości wygrania biletów wziąć udział w wyjątkowych festiwalach w całej Europie, takich jak: niemiecka Lollapalooza, Colors Festival w Ostrawie, rumuński Electric Castle, Ohrid Summer Festival w Macedonii czy Inota organizowana nad węgierskim Balatonem. Polskę reprezentuje Olsztyn Green Festival, który skupia czołówkę rodzimych artystów.

 

O tym, jak wiele znaczy dla młodych muzyka, mówi też jedna z gwiazd „Summer of Joy” – nominowana do nagrody Grammy producentka muzyczna i DJ-ka, Jayda G.

Muzyka była dla mnie prawdziwą liną ratunkową, gdy dorastałam. To dbanie o kulturę młodych i zapewnienie im dostępu do najlepszych doświadczeń muzycznych jest więc moim zdaniem naprawdę ważne. Tym bardziej cieszy mnie więc, że mogę razem z Deutsche Telekom, pozwolić im na chwilę zapomnieć i uciec od wszechobecnej presji

 

Symbolicznym elementem “Summer of Joy” jest wideo w stylu teledysku, wyreżyserowanego przez nagradzane duo BRTHR, które pracowało z artystami takimi jak The Weekend, PinkPantheress oraz Charli XCX. Nagranie z udziałem Jaydy G, reinterpretuje klasyczną historię „Piotrusia Pana” w wersji dla zupełnie nowego pokolenia.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Przez całe lato, w różnych zakątkach Europy, będą odbywać się bezpłatne wydarzenia.

Pierwszy odbył się już 1 czerwca w wiedeńskim „USUS am Wasser”. W kolejnych tygodniach planowane są także otwarte pop-up eventy w innych europejskich miastach, w tym: w Poznaniu (18.06), chorwackim Zagrzebiu (24.06), w czeskiej Pradze (29.06), czarnogórskim miasteczku Ulcnij (13.07) oraz w słowackiej Bratysławie (27.07).

The Summer Of Youth, Joy & Freedom w Polsce

Muzyczne święto młodości zawita także do Polski. Już 18 czerwca w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbędzie się impreza Electronic Beats. Z tej wyjątkowej okazji i na otwarcie letniego kalendarza klubowego zaprosiliśmy artystów o eklektycznym charakterze w międzynarodowym i lokalnym składzie. Wstęp jest bezpłatny, ale ze względów organizacyjnych liczba miejsc jest ograniczona.

Na scenie zobaczymy:
 HAAi, czyli Teneil Throssell, australijską producentkę muzyki elektronicznej, która od lat podbija londyńskie sceny klubowe
Annę Borsuk – mieszkającą w Warszawie DJ-kę ukraińskiego pochodzenia, która w swojej muzyce stara się zawrzeć echa ukraińskiej sceny undergroundowej,
Poznański duet KOREA, czyli Nikodema Hromada (Theo Kojak) i Oskara Maćkowskiego (Boarding Pass), łączących z powodzeniem brzmienie potężnych basów z taneczną, elektroniczną energią,
DJ BLIKA, czyli warszawskiego twórcę, którego muzyka jest hołdem dla złotych czasów muzyki klubowej.

Aby dowiedzieć się więcej o inicjatywie „The Summer of Youth, Joy & Freedom” zachęcamy do wejścia na stronę Electronic Beats. Z kolei o szczegółach niedzielnego rave’u z Electronic Beats w Poznaniu można poczytać na Electronic Beats Poland.

Projekt „Summer of Joy” to kolejna już, obok np. Electronic Beats czy #WhatWeValue, inicjatywa Deutsche Telekom, której celem jest wsparcie młodego pokolenia oraz stworzenie im możliwości do wyrażania siebie, doświadczania radości lub samorozwoju.

Published June 07, 2023. Words by Redakcja, photos by Nils Leon Brauer.