Electronic Beats Poland

Professor Saibertin i jego debiut w Luzztro Records

Lubimy Luzztro Records, które potrafi wyłowić talenty na polskim poletku elektronicznym. Dziś słuchamy nowego release'u, którego autorem jest Professor Saibertin, który zaczynał przygodę z muzyką od... kapeli nu-metalowej!

Klub Luzztro ( polecamy przypomnienie sobie setów z naszego cyklu Digital Night) , który na polskiej scenie osiągnął już pełnoletniość oraz związana z nim wytwórnia Luzztro Records aktywnie zmieniają krajobraz polskiej sceny. Aktualnie pieczę nad katalogiem wytwórni przejął (po Piotrze Kasprowiczu) Professor Saibertin . I dziś słuchamy jego nowej EP-ki.

Professor Saibertin jest producentem techno, pochodzącym z Płocka, mieszkającym w Warszawie.  Ciekawostką jest, iż w latach 90-tych zaczynał jako wokalista i gitarzysta nu-metalowo-industrialowych kapel.

W 2012 roku zainteresował się tworzeniem muzyki elektronicznej. Swoim dubstepowo-klasycznym utworem „Babydoll” zdobył drugą nagrodę w kategorii Muzyka Elektroniczna w międzynarodowym konkursie dla niezależnych artystów organizowanym przez Stagelight by Open Labs.

Po przerwie, w 2018, wydał EP ,,239” w holenderskiej wytwórni Egothermia Records pod szyldem projektu Tones of Truth, który tworzy z warszawskim DJ-em FictiOne, znanym bardziej z duetu PIUR.

 

Grał w klubach takich jak Luzztro, Poziomy, Iskra, Techno Kultura, Praga Centrum, Warszawa Główna czy Płocki Kombinat, oraz na imprezach plenerowych, secret location i festiwalach takich jak  Lazz czy End Of Summer.

Swój styl określa jako “dark melodic progressive”. W swoich setach i produkcjach łączy potężną stopę i bas z ciężkimi syntezatorami i melancholijnymi melodiami. Jak sam mawia „mocno, ale melodyjnie”.

Jak wspomnieliśmy – Łukasz od końca 2020 roku objął stanowisko A&R w Luzztro Records i razem z Piotrem Kasprowiczem [PIUR] tworzą kadrę kierowniczą wytwórni. W czasie jego kadencji label został wybrany wytwórnią roku w plebiscycie Munoludy i jedno z wydawnictw trafiło do top 10 Beatport charts.

Remixy będące częścią “Angels” EP wykonali : David Sellers i Cesare Minacapilli oraz –  widoczny coraz wyraźniej na scenie produkcji techno – Tom Rotzki.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Published January 28, 2022. Words by Artur Wojtczak.