Electronic Beats Poland

Łódzka Parada Wolności: ogłoszenie afterparty i wizyta w Berlinie

Łódzka Parada Wolności – powołana do życia na wzór berlińskiej Love Parade – była spektakularnym wydarzeniem w polskim krajobrazie muzycznym i swoistym świętem, jakie przez lata łączyło polską scenę muzyki klubowej: od breakbeatu, jungle i techno po hardcore. W lipcu przedstawiciele parady pojawili się na berlińskiej Rave The Planet.

Łódzka Parada Wolności odbędzie się w Łodzi już za dwa tygodnie – 30 lipca 2022! Wydarzenie powróciło na muzyczną scenę w tym samym czasie, co parada berlińska. 9-go lipca w Berlinie odbyła się pierwsza edycja Rave The Planet – imprezy będącej kontynuacją słynnej Love Parade i zgromadziła na ulicach miasta pond 300.000 raverów!

Przedstawiciele Parady Wolności również zaprezentowali się na RTP będąc częścią ciężarówki Independent Polish Float, będącej jedną z 20 zaprezentowanych tam platform.

Kontynuacją polsko-niemieckiej współpracy jest również zaproszenie twórcy konceptu Love Parade do Łodzi – Dr Motte pojawi się na przemarszu na ulicy Piotrkowskiej, gdzie przemówi do polskiej publiczności.

 

Parada Wolności ogłosiła też właśnie oficjalne after party ( określane jako reaktywacja legendarnego klubu New Alcatraz), które odbędzie się na 5 scenach: w klubach Willa i Wytwórnia. Zagra tam oczywiście Dr. Motte, ale też śmietanka old-skoolowego drum’n’bassu: Aphrodite i Ed Rush. Fani muzyki neo-gabba zatańczą do dźwięków serwowanych przez Wixapol. Pełen line up wkrótce!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Ogłoszono też oficjalny hymn parady, który wyprodukował DJ i producent reprezentujący Łódź –  Wonter.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published July 19, 2022. Words by Artur Wojtczak, photos by mat.organizatora.