Electronic Beats Poland

Instytut sadzi Techno-Las po raz czwarty!

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi i idealny czas, żeby mówić o takich inicjatywach. Może pamiętacie, jak wrześniowe sadzenie Techno-Lasu "uratowało" nam późne i pandemiczne lato imprezowe? Mamy dobrą wiadomość ponieważ ta proekologiczna inicjatywa INSTYTUTU powraca w już maju!

W ubiegłym roku zachęcaliśmy was do udziału w bardzo ciekawej – już cyklicznej – inicjatywie wykreowanej przez INSTYTUT – najstarszy techno-brand w Polsce pod nazwą “Sadzimy Techno-Las”.

We wrześniu przybyliście do Poświętnego w województwie łódzkim, by sadzić sadzonki drzew, doglądać młodych drzew posadzonych podczas poprzednich edycji, uczestniczyć w warsztatach i medytacjach oraz oczywiście …rave’ować.

22-23 maja  2021 spotkamy się ponownie w uroczym Młynie – Dolinie Pięciu Stawów. Tak jak w zeszłych latach, będziecie mieli szansę uczestniczyć w różnorodnych warsztatach, zrelaksować się wśród natury i stać się częścią niesamowitej społeczności jaką jest Techno Las!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

“Let’s Plant A Techno Forest” jest jednym z najbardziej oryginalnych przedsięwzięć na polskiej scenie tanecznej łącząc muzykę z ekologią i ideą design-thinking.

O evencie pisało wiele wiodących mediów zagranicznych: od francuskiego Trax po DJ MAG i Only Techno.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Idea, która przyświeca  inicjatywie jest bardzo prosta:

 

Wracamy do korzeni i doprawiamy je techno. W ciągu dnia sadzimy drzewa a w nocy tańczymy do utraty tchu.
Promujemy eco-living oraz innowatorskie projekty muzyczne i wizualne.

FAKTY I LICZBY:

  • 1720 drzew posadzono łącznie przez trzy edycje projektu .
  • 82 wyjątkowych artystów muzycznych i wizualnych wsparło  dotychczas ideę
  • 20 warsztatów tematycznych
  • Lasy Państwowe – objęły patronatem ten projekt

 

Już dziś możecie kupować sadzonki na edycję ’21. Każda “główna sadzonka” jest imienna i uprawnia do wejścia tylko jedną osobę.

Już teraz możecie zgłosić się na to wydarzenie – również jako DJ-e, artyści wizualni bądź wolontariusze. Szczegóły TUTAJ.

Published April 22, 2021. Words by Artur Wojtczak.