Electronic Beats Poland

FOLD undergroundowy sznyt Londynu

FOLD to jedno z najciekawszych miejsc na imprezowej mapie Londynu: zróżnicowana publiczność, topowi artyści, niedzielne aftery z tajemniczym lineupem. W czasie pandemii klub pracuje na zwolnionych obrotach, ale właśnie udało się im wystartować z własnym labelem. M.in. o tej wytwórni oraz gościnnych występach w polskich klubach rozmawiam z VOICEDRONE - rezydentem i współwłaścicielem FOLD.

FOLD to zdecydowanie jedno z najbardziej ekscytujących i najczęściej dyskutowanych miejsc w 2020 roku. Jakie to uczucie być jednym z symboli prawdziwej kultury undergroundowej?


Wydaje się, że robimy swoje i robimy to tak, jak trzeba. Postępujemy właściwie. Jesteśmy w centrum będąc w stanie przełamać i zmienić granice wyznaczone przez samą klubową branżę, ale pamiętajmy, że bez naszego zespołu, artystów i społeczności, która nas nieustannie wspiera, nie byłoby to możliwe.


„Inside Fold” – dokument Rebeki Salvadori rozsławił wasz klub na całym świecie, także w Polsce, czy planujecie z nią jeszcze jakieś projekty?

Praca z Rebeccą Salvadori to jedna z najlepszych rzeczy w całym wszechświecie, jej wizja, etyka pracy, osobowość to coś, co każdy powinien zauważyć, docenić i podziwiać. Zgadza się, pracujemy wspólnie nad niesamowitym projektem, który wkrótce ujrzy światło dzienne i nie mogę w tej chwili naprawdę nic więcej zdradzić! (śmiech)

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video


Polska powoli wychodzi z pandemii – w lipcu znowu zaczęliśmy ponownie rave’ować (z dystansem społecznym i ograniczoną liczbą tańczących), podczas gdy Wielka Brytania wciąż jest w zamknięciu. FOLD – jak wiele innych klubów – nie może wpuszczać gości, więc zaprasza artystów i organizuje streamingi. Jakie są Twoje prognozy na najbliższą przyszłość? Kiedy kultura klubowa zacznie działać w pełni, jak w przeszłości?


Ha! My byliśmy z ekipą w tym roku w Polsce (The Meaning of Rave) i to było absolutnie niewiarygodne, wielkie pozdrowienia dla załogi TMOR (Veronique) za to, że tak pięknie nas ugościli. Obecna sytuacja ma duży wpływ na nas i wszystkich dookoła, nie tylko fizycznie, ale także psychicznie, dlatego nieustannie eksplorujemy nasze platformy streamingowe, aby w ten sposób jednoczyć naszą klubową społeczność i zachować odrobinę dawnego blasku, który doprowadzi nas do światła za tunelem. W tej chwili trudno powiedzieć, jaka przyszłość nas szykuje, dlatego skupiamy się i po prostu adaptujemy do teraźniejszości.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Waszym pierwszym wydawnictwem jest EP-ka Garetha Wilda zatytułowana „Common Assault”. Jaka jest historia tej płyty?


Gareth był z nami, zanim otworzyliśmy FOLD, był dla nas wszystkich wielką inspiracją jako artysta, twórca, osoba. Kiedy został rezydentem FOLD, był to prawdopodobnie jeden z najwspanialszych momentów, od których można było zacząć. Jego wkład w lokalną (i nie tylko) społeczność techno jest nie do przecenienia, od prawie dekady dostarcza wysokiej jakości muzyczny materiał poprzez własne produkcje (EarToGround na winylu i LDN WHT). Nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszego sposobu na uruchomienie wytwórni niż wydanie jego EP-ki na początku tej niesamowitej podróży.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Ekipie Fold udało się odwiedzić Warszawę w lutym ’20 – niesamowity wieczór klubowy w klubie 999 był zdecydowanie jedną z najlepszych imprez roku 2020. Czy lubicie podróżować i poznawać nowe sceny w różnych krajach?


W zeszłym roku odwiedziliśmy kilka miast, a w tym roku pojechaliśmy do Polski na mini-trasę: do Wrocławia, aby zagrać w Transformatorze, w Warszawie – w klubie 999 oraz do Poznania do Schronu. To było absolutnie oszałamiające przeżycie na wszystkich z nich, każde miejsce, w którym graliśmy, było pełne entuzjazmu, profesjonalizmu i kultury. Wszędzie panowała niesamowita energia i miłość do muzyki.
Chcę wykorzystać ten moment i bardzo podziękować: Weronice (TMOR), Mateuszowi (999), Truantowi, Kamilowi ​​(Transformator) i wszystkim zaangażowanym, którzy stworzyli to piękne połączenie między nami.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published September 24, 2020. Words by Artur Wojtczak.