Electronic Beats Poland

Alfabet światowej elektroniki: O jak Omar S

Omar S nie przejmuje się opiniami innych na swój temat. Nie interesuje go promowanie się w social mediach, ani udzielanie wywiadów choćby i największym magazynom muzycznym na świecie. Od początku swojej kariery jedyne co go interesowało to tworzenie wyjątkowej muzyki. Poniższy tekst z alfabetu to najkrótszy prawdopodobnie tekst jaki napiszemy. O Omarze wiemy mało. Znamy jedynie daty wydawania jego płyt, z których każda nas zachwycała, ale zbytnie skupianie się na słowach, gdy mówimy o człowieku dla którego liczy się tylko muzyka, wydaje się czymś nienaturalnym.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Omar pochodzi z Detroit, gdzie od najmłodszych lat wpływ na jego twórczość miały oczywiście legendy tego miasta jak i samo miejsce.

Prawda jest taka, że gdy pisze się o Omarze i jego przeszłości, trudno jest znaleźć zbyt wiele punktów zaczepienia. Sam muzyk nie ujawnia o sobie zbyt wiele. Wiemy, że lubi samochody i podobno jeśli trafi się do jednego z warsztatów w Detroit, sam Omar może rzucić okiem na twoją furę i ją naprawić. Zresztą gdy zaczynał swoją przygodę z muzyką, pracował w fabryce Forda i był mocno związany ze sceną undergroundowym wyścigów samochodowych. Do dzisiaj zdarza mu się ścigać i podobno można go było nawet zobaczyć w programie Idrisa Elby, który aktor kręcił dla BBC o właśnie nielegalnych wyścigach.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Od 2003 roku, gdy wydał swoją debiutancką epkę “002”, Omar chciał robić wszystko sam. Dlatego nie tylko produkuje, ale też masteruje, wymyśla okładki i wydaje swoją muzykę we własnym labelu FXHE Records. Przez półtorej dekady na scenie wydał ponad 30 EP-ek i 5 longplayów – każdy zbierający poklask zarówno wśród fanów jak i recenzentów. Przez te 15 lat jego olewcze podejście do autopromocji i wyjątkowy talent, pozwoliły stać się jedną z najbardziej uwielbianych postaci w świecie djingu.

I chociaż piszemy o nim w naszym alfabecie to prawda jest taka, że jedyne czego można być pewnym jeśli chodzi o Alex to fakt, że jego twórczość jest wyjątkowa. I właśnie na niej powinniśmy się skupić. A nie na człowieku, który za nią stoi. Dlatego po prostu posłuchajmy muzyki. Bo prawdziwa historia Omara leży w jego wydawnictwach, nie w tym co o nich napiszemy.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

 

Sprawdźcie poprzednie litery alfabetu:

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

N

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

 

Published May 30, 2018.