Electronic Beats Poland

A_GIM stworzył soundtrack do gry

Romans muzyki elektronicznej (i nie tylko) z grami video nie jest niczym nowym. Żadna ceniona produkcja nie odniosłaby sukcesu bez znakomitej ścieżki dźwiękowej. To właśnie muzyka w najpiękniejszy sposób urozmaica wydarzenia odtwarzane na naszych telefonach, konsolach czy PCetach. Tym razem autorem soundtracku do gry jest A_GIM.

A_GIM założyciel formacji Öszibarack i Nervy to bardzo utalentowany i pracowity producent.

Aktualnie jest jedną z ważniejszych postaci polskiej sceny techno. Doświadczenie z soudtrackami zdobył już przy produkcji utworu do serialu “Rojst”.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Tym razem przyszedł czas na grę „This is the Zodiack Speaking”.

„This is the Zodiac Speaking” to oparty na faktach thriller psychologiczny, w którym gracz wciela się w rolę dziennikarza Roberta Hartnella. Bohater wchodzi w konfrontację z enigmatycznym, seryjnym mordercą, czyli tytułowym Zodiakiem.

Współscenarzystą gry jest popularny pisarz i laureat Paszportu Polityki, Łukasz Orbitowski. Za reżyserię odpowiada Krzysztof Grudziński, a produkcją zajęła się firma Punch Punk.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Wizualna strona gry nawiązuje do stylistyki filmów z lat 60-tych i 70-tych, punktem odniesienia do jej soundtracku jest muzyka z lat osiemdziesiątych i filmy klasy B.

Główną inspiracją dla A_GIM-a była twórczość Johna Carpentera, a zwłaszcza ścieżka do filmu „Escape From New York”.

Brzmienie ścieżki dźwiękowej „This is the Zodiac Speaking” wzbogacają także etniczne elementy, które nawiązują do albańskich korzeni Agima. O tym, wokół jakiego klimatu starał się oscylować artysta, wiele mówią singlowe Gallows Part I i Part II. W minimalistyczne, oparte na ambientowym brzmieniu tło arysta zręcznie wplata partie klawiszowe i serię dudniących basów. Efekt takiego połączenia ma w sobie wiele z niepokojącego, ilustracyjnego synthwave’u, ale równie blisko mu do zamglonej, undergroundowej elektroniki.

Oba wydawnictwa ukażą się równolegle 15 października. Za wydanie soundtracku w wersji cyfrowej i na winylu odpowiada [PIAS] Eastern And Europe. Pierwszą zapowiedzią materiału jest dwuczęściowy singiel Gallows. 

Published September 25, 2020. Photos by .