Electronic Beats Poland

Warszawska AfryKamera przedstawia AFreaks

Festiwal AfryKamera jak corocznie -zaprasza do Warszawy. Spodziewajcie się zarówno filmowych, jak i muzycznych wrażeń - m.in. w Kinotece oraz klubie DziK.

Jesteśmy coraz bliżej rozpoczęcia 17. edycji warszawskiego Festiwalu AfryKamera, który w tym roku odbędzie się od 30-go września do 9-go października w warszawskiej Kinotece.

AfryKamera to nie tylko znakomite kino, spotkania i warsztaty, ale również wyjątkowe koncerty. W tym roku zapraszamy na dzień koncertowy do klubu DziK pod hasłem “AFreaks by AfryKamera”.

1 października 2022 r. w warszawskim Klubie DZiK wystąpi pierwszy raz w Polsce duet Montparnasse Musique z RPA i Francji oraz szwajcarski producent/DJ Daniel Jakob (znany jako Dejot i Dubokaj), a także angolsko-polski duet Lua Preta i kolektyw didżejski Laboratorio Tropical Crew!

 

Montparnasse Musique to połączenie dwóch odrębnych wrażliwości: pasji algiersko – francuskiego DJ-a i producenta Nadjiba Bena Bellaa do surowych organicznych bitów oraz zamiłowania południowoafrykańskiego DJ-a Aero Manyelo do syntezy hasła Do It Yourself w sferze cyfrowej. To odważna hybryda świeżych brzmień. To akustyczny puls tradycyjnej Afryki przesiąknięty echem nowoczesnego Johannesburga z domieszką takich dźwiękowych smaków jak gqom, kwaito, techno czy afrohouse.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

W 2021 roku Montparnasse Musique opublikowali debiutancką EP-kę jako pierwsze wydawnictwo w brytyjskiej wytwórni Real World X, czyli w pododdziale znanego i cenionego na całym świecie lebelu Petera Gabriela, Real World Records. Na EP-ce pojawiły się utwory będące wynikiem współpracy z członkami kongijskich zespołów takich jak Kasai Allstars, Konono Nº1, Mbongwana Star i Basokin.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Podekscytowane reakcje krytyków i fanów muzyki doprowadziły do tego, że Montparnasse Musique podpisali kontrakt z głównym wydawcą ich debiutanckiego, pełnowymiarowego albumu „Archeology”, który ukaże się w październiku 2022 roku. Na tym krążku spotyka się Afryka Północna z Afryką Południową i następuje wspólne lądowanie w środku Czarnego Lądu, czyli w Demokratycznej Republice Konga. Przecinają się tu różnorodne światy muzyki elektronicznej z rytuałem i ceremonią, a odległe epoki krążą wokół współczesności.

Nadjib Ben Bella jest DJ-em i producentem czerpiącym inspiracje z muzyki gnawa, ze swoich północnoafrykańskich korzeni oraz sięgający po zróżnicowane gamy subsaharyjskich brzmień muzyków, z którymi tworzył przez ostatnie lata. Aktualnie koncertuje w Europie z zespołem Les Amazones d’Afrique pochodzącym z Mali.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Aero Manyelo z kolei jest synonimem rozwijającej się południowoafrykańskiej sceny house, który wypracował rozpoznawalne elektroniczne brzmienie, co przełożyło się na uznanie twórczości Manyelo wśród kręgów klubowych w różnych częściach świata i przyciągnęło szeroką gamę współpracowników – m.in. Idris Elba i The Mahotella Queens.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

LUA PRETA to duet składający się z angolskiego pochodzenia wokalistki/MC Luzii Avelino aka Ms. Gia oraz polskiego DJ-a, turntablisty i producenta Mentalcuta. Razem tworzą mieszankę nowoczesnej muzyki elektronicznej
i afrykańskich gatunków, takich jak kuduro czy afrohouse. Ich świeże oraz niepowtarzalne brzmienie sprawia, że koncertują na największych europejskich festiwalach.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Laboratorio Tropical Crew to nowy warszawski projekt, coraz mocniej podkręcający temperaturę w świecie muzyki tanecznej. To przestrzeń muzycznych eksperymentów, w której prowadzone są badania nad tropikalnymi rytmami i melodiami z okolic równika. Składniki alchemiczne po jakie sięgają członkowie LabTroCrew to Cumbia, Reggaeton, Kuduro, BaileFunk, Gqom, Moombathon, Dancehall, Dembow, Neoperreo, Singeli czy PsotClub.

Published September 19, 2022. Photos by .