Electronic Beats Poland

Vacos Malcolm z pełnoprawnym albumem

Vacos Malcolm są na scenie od ponad 10 lat, ale wspólnie debiutują projektem z pogranicza elektro, techno i syntezatorowego popu. Kolejna zapowiedź albumu duetu to utwór nagrany z Martą Gałuszewską (MVRT), zwyciężczynią 8. edycji popularnego programu „The Voice of Poland”.

Album Vacos Malcolm, którzy początkowo występowali jako Vacos & Billy Savage, ukaże się już 26 lipca. Pierwszym singlem z płyty było tytułowe, sześciominutowe „No Dignity” zestawiające ze sobą charakterystyczny wokal, piwniczne techno i zimnofalowe brzmienie syntezatorów. Podobne tropy stylistyczne można dostrzec w kolejnej piosence ostrzącej apetyt na resztę materiału.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Panowie zaprosili do nagrania utworu „Orbital Romance” charyzmatyczną Martę Gałuszewską (MVRT), zwyciężczynię 8. edycji popularnego programu „The Voice of Poland”. Jej barwny, melodyjny głos zgrabnie wchodzi w dialog z wyrazistym, elektronicznym tłem. Wokalistka doskonale odnalazła się w tanecznym, choć niepozbawionym mroku anturażu. Dzięki jej obecności kompozycja brzmi jak skrzyżowanie popu, techno i elektro spod znaku GusGus, Moderata albo WhoMadeWho.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Vacos Malcolm wydają razem debiutancką płytę, ale bynajmniej nie są nowicjuszami. Łukasz Zieliński (Vacos) od kilkunastu lat prowadzi kultowy sopocki klub Sfinks700. Jako DJ dzielił scenę z tuzami pokroju Paula Kalkbrennera, Ellen Allien i Olivera Koletzkiego.

Drugą połową duetu jest zaś William Malcolm, wokalista znany również jako Nightrun87. Polsko-brytyjski piosenkarz ma na koncie aż dziesięć solowych płyt i występy na Castle Party czy Into the Abyss Festival. Artysta jest bardzo dobrze znany w środowisku muzyki elektronicznej, ale i metalowej.

 

Premierze singla “Orbital Romance” towarzyszy start preorderu. Album “No Dignity” będzie dostępny na limitowanym pendrive(!!!) i kasecie

Published July 07, 2021. Words by Redakcja.