Electronic Beats Poland

TUSE i Mad Cannabeatz łączą jungle, hip-hop, turntablizm i graffiti

Szukacie świeżości, prawdziwości i dobrych brzmień ze sceny klubowej? Mamy dla was dobry tip: reprezentanci polskiego Wybrzeża: Tuse i Mad Cannabeatz połączyli siły, aby stworzyć "Jungle Scratch" - wydawnictwo, które łączy ich pasje: jungle, drum and bass, hip-hop, turntablizm i graffiti.

Kiedy odsłuchiwałem w tym roku mixtape’y TUSE – DJ-a, street- artowca i tatuażysty – m.in. te z towarzyszeniem Mad Cannabeatz – DJ-a i turntablisty łączącego brzmienia drum’n’bass, jungle i hip-hopu, poczułem ogromną dawkę świeżości i przypomnienie o złotych czasach deejayingu.

Ekwilibrystyka na gramofonach, łączenie gatunków, wplecione rapy MC’s, cuty z klasyki polskiego rapu: od Molesty po JWP i PR08L3M – te miksy to istna bomba energetyczna!

By loading the content from Mixcloud, you agree to Mixcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Sukces tych miksów popchnął chłopaków to decyzji o założeniu własnego labela oraz wydania pierwszego winyla “Jungle Scratch”.

Pierwsze wydanie pojawi się na limitowej 12′ – na płycie gościnnie występują również Sabot / Wysokilot, Cheeba, DJ Falcon 1, DJ Vazee oraz DJ L.A.B. (Fat Ape).
Okładkę winyla zaprojektowali Riam One wraz z Tuse.
Premiera płyty planowana jest na 2 grudnia 2023 roku podczas zawodów didżejskich  IDA, które odbędą się w Krakowie. Wszystkie tracki są doskonale wyprodukowane, a teksty przywołują najlepsze czasy politycznego, głęboko osadzonego w rzeczywistości  rapu.
Tracklista:
Strona A:
1. “ROZPIERDOL” – MAD & TUSE / wokale: SABOT / skrecze: DJ FALCON1
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

2. “ROZPIERDOL” – wersja instrumentalna
3. “ROZPIERDOL” – wersja acapella
To mocno energetyczny, imprezowy numer, który łączy w sobie soczysty drum and bass i klasyczny hip-hop co podkreśla oryginalna rutyna z numeru “Już od 99 płynę” / Warszafski Deszcz, którą wykonał DJ Macu.
SABOT wokalnie prowadzi słuchaczy przez ten muzyczny rollercoaster, poruszając mocne tematy odzwierciedlające życie polityczne Polski. DJ FALCON1 doprawił całość mistrzowskimi skreczami, dopełniając naszą wizję połączenia tych dwóch gatunków.
Strona B:
1. “PODEJDŹ BLIŻEJ BRAT” – MAD & TUSE / wokale: CHEEBA / skrecze: DJ VAZEE
YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Ten utwór to połączenie mrocznych, połamanych dźwięków jungle z głębokim basem, rave’owym twistem oraz wokalem  M.C. CHEEBA ( pisaliśmy o nim przy okazji znakomitego albumu TVB) . Skrecze dodał DJ VAZEE co uzupełnia i definiuje nasz międzygatunkowy blend.

2. “BREXIT” – DJ L.A.B. / wokale: CHEEBA / skrecze: DJ VAZEE

“BREXIT” to utwór, który wyprodukował dla nas weteran sceny DJ L.A.B. nadając mu klasyczny junglowy vibe i brzmienie. CHEEBA zadbał o tekst i wokal, dostarczając treści z przesłaniem. Skrecze w utworze dostarcza ponownie nasz mistrz świata, DJ VAZEE.

To kompozycja, która łączy w sobie prawdziwy Jungle, MC i Turntablizm – wyjątkową kombinacja idealnie dopełniające całość wydawnictwa JUNGLE SCRATCH 001″ piszą Mad Cannabeatz i TUSE.

Pamiętając, że “Jungle is masssive” – czekamy na grudniową premierę!

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube’s privacy policy.
Learn more

Load video

Published October 25, 2023. Words by Artur Wojtczak, photos by Tuse i Riam One.