Electronic Beats Poland

Totalnie kobieca EP-ka Erratic Bhvr w labelu BTS

Label BTS (Behind The Stage) zmienił ostatnio swoje oblicze - artystyczną kontrolę nad nowymi release'ami oraz rozwojem wydawnictwa przejęła w całości ISNT. Mamy właśnie okazję poznać najnowszą - na wskroś kobiecą - EP-kę za jaką stoi młoda, zdolna producentka Erratic Bhvr.

Behind The Stage to uznany polski label, który swoimi muzycznymi – oraz pozamuzycznymi działaniami , dał się poznać publiczności na całym świecie. Jak mówi ISNT, w labelu musiało dojść do pewnych zmian, gdyż  zespołowi zabrakło trochę energii i weny do wspólnych działań – wszak BTS istnieje na rynku od 2009 roku.  Poza tym każdy z członków kolektywu  miał oprócz działań wokół wytwórni, również  swoje  autorskie projekty, pracę  – do tego dochodzi fakt mieszkania w różnych zakątkach Europy.

  Nadal jesteśmy w stałym kontakcie i wspieramy się, znaliśmy się wszyscy jeszcze przed wspólnym tworzeniem BTS.  Początkowo chcieliśmy całkowicie zamknąć projekt, natomiast ja nie mogłam się z nim rozstać. Stworzyłam go,  jest on moim “dzieckiem” i postanowiłam, że dam u szansę ale już nie jako kolektyw, tylko label i poprowadzę go sama.

opisuje ISNT.

 

Kilka dni temu ukazała się w BTS najnowsza EP-ka sygnowana katalogowym numerem 6: “Her” młodej producentki Erratic Bhvr.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Płyta zwiera utwory i remiksy o intrygujących tytułach:

01. Erratic Bhvr – Rethink The Place We Inhabit

02. Erratic Bhvr – All The Delusions

03. Erratic Bhvr – Her

04. Erratic Bhvr – Rethink The Place We Inhabit (Lilith Remix)

05 . Erratic Bhvr – All The Delusions (Lady Maru Remix)

Autorkami wersji zremiksowanych są również kobiety: Lilith oraz Lady Maru.

“Her” jest bardzo równym i mocnym release’em – wyróżniłbym tu zdecydowanie acid-technoidalne “All The Delusions”

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Bardzo dobre powodzenie na parkiecie wróżę również szybszemu remiksowi Lady Maru, ktory ociera się trochę o 90sowe  brzmienie hardcore.

By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more

Load content

Jaka historia stoi za debiutem Erratic Bhvr w BTS? Otóż Aleksandra Orysz, czyli Erratic Bhvr wysłała swoje demo początkowo do Oramics.

Bardzo spodobała mi się jej twórczość, byłam tym bardziej mile zaskoczona, ponieważ był to jej pierwszy materiał. Uważam, że jak na początkującą producentkę robi muzykę na dobrym poziomie i w przyszłości rozwinie się na pewno bardzo mocno. Na naszej rodzimej scenie jest mało kobiet tworzących mocne brzmienia dlatego tym bardziej zależało mi na tym aby wydać jej materiał. Na platformie Oramics nie publikujemy regularnych EP-ek więc zaproponowałam jej wydawnictwo na Behind The Stage.

 

ISNT podkreśla z dumą, jak ważni są początkujący artyści dla rozwoju sceny: “W  BTS i Oramics staramy się udostępniać im obydwie platformy, aby zwrócić uwagę na ich talenty i pokazać szerszej publiczności. Na przestrzeni lat te dwa kolektywy były nierzadko punktem startowym, który zapoczątkował kariery DJ-ów lub producentów. ”

Ważnym punktem przy tej EP-ce było również to, aby była ona 100% kobieca. Dlatego do remiksów wspólnie z Erratic Bhvr wybrałyśmy artystki Lilith (Francja) oraz Lady Maru (Włochy) których twórczość znamy i cenimy od dawna.

Published October 13, 2022. Words by Artur Wojtczak, photos by cover by K. Kwiatkowska.